• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 3764
  • Dünkü Görüntülenme: 3354
  • Toplam Görüntülenme: 7383967

Belçika okullarına Milli Güvenlik dersi geliyor

31 Ocak 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
357 defa okundu.
Belçika okullarına  Milli Güvenlik dersi geliyor

Belçika Cihan Çöl (Belçika) Önümüzdeki 5 yıl içinde 11.400 Belçikalı askerin emekliye ayrılacak olması nedeniyle asker açığını kapatmak isteyen Belçika Savunma Bakanlığı, gençleri askerliğe teşvik etmek için ortaokul öğrencilerine Milli Güvenlik dersi verecek.

Belçika’nın haber organı Belga’da yer alan haberde, yaklaşmakta olan asker açığını kapatmak için, öğrencilere savunma ve güvenliğin önemini anlatan dersler verilerek askerlik mesleğini sevmeleri sağlanacak. Spor ve fiziksel aktivite çalışmaları dersin önemli bir parçası olacaktır.

Belçika Savunma Bakanı Philippe Goffin, genel konulara ek olarak, öğrencilere ormanlık alanda ya da şehir içindeki bir bölgede, önceden yerleştirilmiş hedefleri harita yardımıyla en kısa sürede bulmanın hedeflendiği harita okuma dersleri de verileceğini söyleyerek, asker olmanın ne anlama geldiğine dair fikir edinmeleri sağlanacak sözlerine yer verdi.

Savunma Bakanlığı, Milli Güvenlik eğitim derslerini 2021 Eylül ayında başlatmayı hedeflendiğini, Vlaanderen bölgesinde 15 okulun bu projeye ilgi göstediğini paylaştı.

Flaman Eğitim Bakanı Ben Weyts ise, bu projeye destek vermek istediğini, fakat ders detaylarının net bir şekilde açıklığa kavuşturulması gerektiğini söyledi.

REKLAM ALANI

Fatma Betül Gürbulak

SİM PİZZA GENT

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN