• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 4350
  • Dünkü Görüntülenme: 3440
  • Toplam Görüntülenme: 8525619

Belçika Meteoroloji Kurumu RMI, öğleden sonra turuncu kod uyarısı yayınladı.

13 Ağustos 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
552 defa okundu.
Belçika Meteoroloji Kurumu RMI, öğleden sonra turuncu kod uyarısı yayınladı.

Belçika Meteoroloji Kurumu RMI, bir haftayı aşkın ülke genelinde 35 derece üstünde seyreden sıcaklıklardan sonra, bugün öğleden sonra kısa süreli şiddetli yağmur, fırtına, dolu ve şimşek uyarısı yaparak alarm kod uygulamasını turuncu olarak duyurdu.

RMI, turuncu alarm uyarısının ülkenin batı ve kuzey bölgeleri için geçerli olduğunu açıklarken Limburg, Anvers, Doğu ve Batı Flanders. Brüksel ve Brabant için ise sarı alarm uyarısında bulundu.

Belçika Meteoroloji Kurumu RMI, turuncu alarm uyarısı verilen bölgelere metrekare başına 40 litre yada daha fazla yağmur düşmesinin beklendiğini açıklayarak yerel sel uyarısında bulundu.

RMI, sarı kod alarm uyarısı verilen bölgelere ise, metrekare başına 10 ile 30 litre yağmur düşmesinin beklendiğini ve aynı zamanda yerel su baskınlarının yaşanabileceği uyarısında bulunarak vatandaşları tedbir almaları konusunda uyardı.

RMI, dolu yağışı, şiddetli rüzgarlar ve yüksek frekanslı şimşek uyarısının yanı sıra, evinizdeki elektrikli cihazların prizden çekmenizi öneren önemli bir uyarıda bulundu.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN