• Dolar Alış / Satış: 5.314 / 5.324
  • Euro Alış / Satış: 6.039 / 6.05
  • Bugün Görüntülenme: 1953
  • Dünkü Görüntülenme: 3145
  • Toplam Görüntülenme: 5687580

Belçika Maasmechelen’de Çeşme Yardımlaşma Projesi Hayata Geçirildi

23 Mayıs 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2892 defa okundu.
Belçika  Maasmechelen’de Çeşme Yardımlaşma Projesi Hayata Geçirildi

Belçika’nın Maasmechelen bölgesi Maxim Palace salonunda Songül Baydemir ve yardım melekleri gurubunun, “Büyüdüm Çocuk Oldum” Derneği proje Başkanı Yunus Öztürk ile ortak düzenlenen “ Çeşme yardımlaşma projesi “ hayata geçirildi.

Gent Turkish Lady Derneği’nin geçtiğimiz aylarda, Afrika’nın 16 milyon nufuslu en yoksul ülkelerinden olan Mlawi’de, susuzluk ve açlıkla mücadele eden müslümanlar için düzenlenen yardım gecesi örnek alınarak, Maasmechelen Ringlaan 412 adresinde 21 mayıs Pazar günü düzenlenen etkinlikde elde edilen gelir, “Büyüdüm Çocuk Oldum” Derneği aracılığıyla Afrika’da ihtiyaç sahibi müslümanlar için kullanılacak.

Çeşme Yardımlaşma Projesi etkinliğinde, bir açılış konuşması gerçekleştiren Songül Baydemir, kendini tanıtarak Çeşme Yardımlaşma Projesi hakkında salonda bulunan davetlilere bilgi verdi ve desteklerinden dolayı yardım eden herkese teşekkür etti. Projenin hayata geçirilmesinden dolayı oldukca heyecanlı olduğunu söyleyen Baydemir, “ Afrika su kuyusu projesi benim bir hayalimdi. İnşallah, bu proje birlik ve beraberlik içerisinde hayırlara vesile olur” sözlerine yer vererek konuşmasını tamamladı.

Daha sonra söz alan Belçika “Büyüdüm Çocuk Oldum” Derneği Başkanı Yunus Öztürk, Hoş geldiniz diyerek başladığı konuşmasında “Büyüdüm Çocuk Oldum” Derneği ve yaptıkları hizmetler hakkında bilgi verdi. Afrika’da ihtiyaç sahibi çocuk ve insanlara ulaştırılan yardımları ve bu çocukların sevinçlerini, açlık ve susuzlukla mücadele eden müslümanların yaşam zorluklarını sinevizyon gösterimi eşliğinde anlatarak konuşmasını tamamladı.

Brüksel’den özel davetli olarak programa katılan, “ kişisel eğitim uzmanı ” Yurdagül Cengiz , “ Bu konuyu bana açtıklarında çok duygulandım” diyerek, salondaki davetlilere yardım ve destek olmaları konusunda çağrıda bulunarak, daha önce içinde bulunduğu yardım gecelerindeki güzel anılarını paylaştı.

Konuşmaların ardından yerini müzik ve eğlenceye bırakan etkinlikte bayanlar gönüllerince eğlendiler. Folklör öğretmeni Seçkin Erdem’in eğitim verdiği, folklör ekibinin oyunlarıyla taçlandırılan gecenin sonunda ise, tombala çekilişi yapılarak, kazanan şanslı kişilere hediyeleri verildi.

Elde edilen gelir, Afrika’da ihtiyaç sahibi müslümanlara ve çeşme yapımında kullanılacak.

HABER VİDEO :

HABER FOTOĞRAFLARI

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN