• Bugün Görüntülenme: 1284
  • Dünkü Görüntülenme: 3064
  • Toplam Görüntülenme: 10059639

Belçika Kalkınma Bakanı Meryame Kitir, Gent şehrini ziyaret etti.

21 Ağustos 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1179 defa okundu. defa okundu.
Belçika Kalkınma Bakanı Meryame Kitir, Gent şehrini ziyaret etti.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’da Alexander de Croo Başbakanlığında kurulan yeni hükümette Kalkınma ve İşbirliği Bakanı olarak görev alan Meryame Kitir, bir dizi ziyaretlerde bulunmak için Gent şehrine geldi.

Belçika Kalkınma ve İşbirliği Bakanı Meryame Kitir’, ilk olarak eski Gent Belediye Başkan Yardımcısı Resul Tapmaz’ı ziyaret etti. İkili Tuana Restorant’ta öğle yemeği sonrası karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak genel durum değerlendirmesi yaptılar.

Daha sonra buradan ayrılan ikili, Bevrijdingslaan sokağındaki esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek, sorunlarını ve taleplerini dinlediler. Bir dükkanda çalışan Afgan bir gençle görüşen Bakan Meryame Kitir, bir müddet gencin sorunlarını dinledi.

Tapmaz’ın Gent Belediye Başkan Yardımcılığı görevini üstlendiği dönemde, gençler ve yetişkinler için ayrı ayrı hizmete sunduğu boks spor salonu ve gençlik merkezini gezerek bilgi alan Bakan Meryame Kitir, buradaki sporcular ve yöneticilerle sohbet etti.

Belemtürk Genel Yayın Yönetmeni Cihan Çöl’ün sorusunu cevaplayan Tapmaz, “bu durum benim siyasete geri döneceğim anlamını taşımıyor” dedi.

Belçika Kalkınma ve İşbirliği Bakanı Meryame Kitir, ziyareti sırasında kendisine eşlik eden Resul Tapmaz’a teşekkür ederek akşam saatlerinde Gent şehrinden ayrıldı.

HABER FOTOĞRAFLARI

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN