• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 3362
  • Dünkü Görüntülenme: 4630
  • Toplam Görüntülenme: 8165281

Belçika İçişleri Bakanı Pieter De Crem yarından itibaren komşu ülkelere sınırların açılacağını paylaştı.

29 Mayıs 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
766 defa okundu.
Belçika İçişleri Bakanı Pieter De Crem yarından itibaren komşu ülkelere sınırların açılacağını paylaştı.

Belçika Cihan Çöl (Belemtürk) Belçika İçişleri Bakanı Pieter De Crem, kişisel Facebook hesabından yaklaşık 2 saat önce bir açıklama yaparak, yarın (30 Mayıs 2020 Cumartesi) gününden itibaren komşu ülkelere eş, dost ve akraba ziyaretlerine sınırların açılacağını paylaştı.

Belçika İçişleri Bakanı Pieter De Crem’in paylaşımı şöyle:

20 Mart 2020 Cuma günü Belçika hükümeti adına, Belçika ‘ ya giriş ve çıkış kontrollerini kıstlayan bir karar verdim. Koronavirüs salgını, bizi ulusal güvenlik önlemlerini yürürlüğe sokmaya ve önlemler almaya zorladı. Bilim kurulunun verdiği bilgiler doğrultusunda aldığım bu kararın doğru olduğuna hep inandım.

Son üç haftadır kendimi bir çözüm bulmaya adadım. Üç farklı unsuru dengelemek çok önemliydi. Komşu ülkelerimizdeki yetkili bakanlarla ikili temaslar ve Schengen bölgesinde kişisel hareketliliğin yeniden başlatılması konusunda Avrupa düzeyinde istişareler yaptık.

Bugün birçok vatandaşa verdiğim sözümü tutabilirim, yarından itibaren komşu ülkelerle aile ziyaretleri tekrar mümkün olacak. Yarından itibaren sınır ötesi aile ziyaretine izin veren Bakanlık Kararnamesi Belçika Staatsblad ‘ da yayınlanacak. Ziyaret gerçekleştiren vatandaşların ülkemizdeki corona kurallarına aynen komşu ülkelerde de uyması gereklidir ve önemlidir.

Bu kapsamda vatandaşlarımızın ailesi ve sevdikleriyle bir araya gelecek olmaları bizler için büyük mutluluk ve memnuniyet vericidir.

Son olarak AB sınırlarında yer alan diğer Schengen bölgesi ülkelerine 15 Haziran tarihinde sınırların tamamen açılacağına inanıyorum.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN