Belçika hükümeti mültecileri ilk müracat ettikleri ülkeye iade edecek

13 Temmuz 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
775 defa okundu. defa okundu.
Belçika hükümeti mültecileri  ilk müracat ettikleri ülkeye iade edecek

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika Sağlık ve iltica Bakanı Maggie De Block, Belçika’ya gelmeden önce başka bir Avrupa ülkesine mülteci başvurusu yapanların yada kaydı olanların o ülkeye gönderilmesi için çalışma başlatıldığını, geri dönmeyi kabul etmeyen mülteciler hapsedilebilir açıklamasında bulundu.

De Block, “Sığınmacılar, ulaştıkları ilk Avrupa ülkesinde irtica başvurusunda bulunmalıdır. Sığınmacılar ulaştıkları ilk Avrupa ülkesinde kayıt yaptırmış olsun yada olmasın Dublin yönetmeliği kapsamında ilk ulaştıkları AB ülkesine iade edilebir. Aldığımız bu yeni kararla sığınmacıların her AB ülkesinde şanslarını denemek için yaptıkları başvuruları önlemek için başlatıldı.” ifadelerine yer verdi.

Bakan De Block, “Başka bir AB ülkesinde irtica başvurusu yaptıktan sonra Belçika’da sosyal refahın daha iyi olduğunu düşünerek gelen mülteciler ulaştıkları ilk Avrupa ülkesine geri dönüş yoluna yönlendirilecek. Mümkünse geri dönüş iadeleri gönüllü esasına göre yapılacak. Mülteci sayısının artmaya devam etmesi kabul edilemez” sözlerine yer verdi.

Sözlerine devam eden De Block, Belçika Göçmen Dairesi, bir çok mülteciyi kontrol etmekte zorlanıyor. Çünkü, ikametgahlarını 2 günde bir değiştiren göçmenler var. Bunu önlemek istiyoruz” dedi.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN