• Bugün Görüntülenme: 1185
  • Dünkü Görüntülenme: 3376
  • Toplam Görüntülenme: 10326581

Belçika hükümeti bekar anneleri desteklemek için 4 buçuk milyon avro bütçe ayırdı.

9 Kasım 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
883 defa okundu. defa okundu.
Belçika hükümeti bekar anneleri desteklemek için 4 buçuk milyon avro bütçe ayırdı.

Belçika Federal Hükümeti Sosyal Entegrasyon Bakanı Karine Lalieux (PS), bekar anneleri desteklemek için önümüzdeki yıldan itibaren bir destek projesi hazırladıklarını açıkladı.

Sosyal Entegrasyon Bakanı Karine Lalieux (PS)

Hükümet, bu amaçla “MIRIAM projesi” kapsamında 4,5 milyon euroluk bir bütçe ayırdı. Proje kapsamında 6 yaşından küçük çocuğa sahip bekar annelerin 1 yıllık geçinme gideri devlet tarafından karşılanacak.

Belçika Sosyal Uyum Bakanı Karine Lalieux’un verdiği bilgiye göre, “Miriam” adı verilen proje ile bekar annelere geçim masraflarının yanı sıra, mesleki ve sosyal uyumuna ilişkin giderleri de ödenecek.

Belçikalı bakana göre, ülkedeki ebeveynli ailelerin yüzde 80’i bir kadın tarafından yönetiliyor. Bu kadınların yüzde 90’ı da 15 ile 29 yaşları arasında.

Bu annelerin büyük bölümü güvensizlik ve sosyal izolasyon gibi sorunlar karşısında savunmasız durumda. Miriam projesi ile bekar annelerin durumunda önemli bir iyileşme sağlanacağı düşünülüyor.

Hükümete göre, proje kapsamında birçok kadın eğitim ve istihdam olanağına kavuşacak. Önümüzdeki yıl, projeye katılan sosyal yardım merkezleri ile personel sayısı da arttırılacak.

Bir süreden beri deneme amaçlı olarak kısıtlı bir alanda uygulanan proje ile desteklenen 90 kadının durumunda önemli bir gelişme gözlendi.

Projenin toplumun geniş kesimlerine yayılması için bütçesi 10 kat arttırarak, 4,5 milyon euroya çıkarıldı.

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN