• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 792
  • Dünkü Görüntülenme: 2362
  • Toplam Görüntülenme: 7130563

Belçika Diyanet Vakfı Genel Merkezinde Bayramlaşma Programı Düzenlendi

12 Ağustos 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
589 defa okundu.
Belçika Diyanet Vakfı Genel Merkezinde  Bayramlaşma Programı Düzenlendi

Her Bayram olduğu gibi bu bayramda da Belçika Diyanet Vakfı Genel Merkezinde bayramlaşma programı geçekleştirildi.

Sunumunu Ömer Bektaş’ın, ev sahipliğini Brüksel Büyükelçiliği Din Müşaviri Abdullah Gümüşsoy’un yaptığı program saat 12.00’de başladı.

Bayramlaşmaya, Brüksel Büyükelçi Müsteşarı Engin Solakoğlu, Anvers Başkonsolosu Metin Ergin, Brüksel Muavin Konsolos Semra Doğan, Sosyal Güvenlik ve Çalışma Müşaviri Ali Sandal, Milletvekili Sadık Köksal, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, Din görevlileri, dernek başkanları, ve vatandaşlar katıldı.

Programda, sırasıyla selamlama ve hoş geldiniz konuşması yapan T.C. Brüksel Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Abdullah Gümüssoy ve T.C. Brüksel Büyükelçiliği Müsteşarı Engin Solakoğlu, programa katılanlara teşekkür ederek her bayramda Belçika Diyanet Vakfı çatısı altında sivil toplum kuruluşları ile vatandaşlarımızı biraraya getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, kardeşlik duygularının geliştiği, Milli ve manevi değerlerimizin daha bir hassaslaştığı Kurban Bayramını kutladılar.

metin ergin
Metin Ergin Veda Konuşması Yaptı

4 Yıllık görev süresi sona erecek olan Anvers Başkonsolosu Metin Ergin yaptığı konuşmada ” Öncelikle hepinizin Kurban Bayramını kutlamak istiyorum. Bu konuşma aynı zamanda benim için bir vedalaşma. 4 Yıldan sonra Anvers Başkonsolosluk görevimi yeni arkadaşımıza devredeceğim. Burada bir çoğunuzla ortak mesai yapma fırsatım oldu. Hepinize çok teşekkür ederim. Belçika’da Türk toplumu yararına çalışmaya devam edecek arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Bu duygularla tekrar sizlerin ve tüm vatandaşlarımızın bayramını tebrik ediyorum” sözleriyle veda konuşmasını tamaladı.

Konuşmaların ardından yemek ve içecek ikram edilen davetliler, bir süre devam eden sohbetlerin ardından buradan ayrıldılar.

HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

Us. Mode Gent

DESİNG REKLAM AFİŞİ

ADEM BABA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN