• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1550
  • Dünkü Görüntülenme: 3470
  • Toplam Görüntülenme: 7880295

Belçika dışişleri bakanı hakkında kara para aklama iddiasıyla ön soruşturma başlatıldı.

15 Eylül 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
375 defa okundu.
Belçika dışişleri bakanı hakkında kara para aklama iddiasıyla ön soruşturma başlatıldı.

Başbakan Yardımcısı,  Dışişleri ve Savunma Bakanı  Reynders (MR) hakkında yolsuzluk ve kara para aklama iddialarıyla ilgili ön soruşturma başlatıldı.

Belçika medyasında geniş yer alan habere göre,  Belçika istihbaratında 10 yıl istihbarat memuru olarak çalışan kişinin yolsuzluk ve kara para aklama iddialarıyla ilgili olarak, Başbakan Yardımcısı Didier Reynders hakkında ön soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Eski istihbarat memurunun, geçen Mayıs ayındaki genel seçimlerden bir ay önce yargı makamlarıyla temasa geçtiği, Başbakan Yardımcısı,  Dışişleri ve Savunma Bakanı  Reynders (MR) hakkında yolsuzluk ve kara para aklama iddialarını yargı makamlarına rapor etmesinin ardından savcılığın ön soruşturma başlattığı haber bültenlerinin üst sıralarında yer aldı.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmediği bildirilen haberde Reynders’in basın sözcüsü John Hendrickx  “İddialar, Başbakan Yardımcısı Reynders’e,  bizlere ve partimize zarar vermeye çalışan kötü birinin montajıdır” açıklamasında bulunarak iddiaların asılsız olduğunu açıkladı.

Belemtürk Haber Merkezi

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN