Belçika Danışma Kurulu’nun yarın yapacağı toplantıda önlemleri gevşetmesi pek olası görünmüyor

7 Ocak 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
383 defa okundu. defa okundu.
Belçika Danışma Kurulu’nun yarın yapacağı toplantıda önlemleri gevşetmesi pek olası görünmüyor

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika Danışma Kurulu’nun yarın saat 14:00’de yapacağı toplantıda koronavirüs tedbirlerinin gevşetilmesi yada sıkılaştırılmasının söz konusu görünmediği, bunun için henüz erken olduğu kanaatının yüksek olduğu bildirildi.

Başbakan De Croo’nun kabinesi The Brussels Times’a bir açıklama yaparak, Danışma Kurulu toplantının Cuma günü saat 14: 00’te yapılacağını doğruladı. Fakat, önemli bir değişiklik kararı olmayacağı için toplantı sonrası, herhangi bir basın toplantısının planlanmadığı bildirildi.

Federal Sağlık Bakanı Frank Vandenbroucke’nin daha önce duyurduğu üzere, rahatlamaların mümkün olabilmesi için günde 800 enfeksiyon ve 75 hastaneye yatış rakamlarına ulaşılması gerekiyor.

Flaman Bakan Jan Jambon, Federal Sağlık Bakanı Frank Vandenbroucke tarafından daha önce duyurulduğu üzere, rahatlamaların mümkün olabilmesi için ulaşılması gereken günde 800 enfeksiyon ve 75 hastaneye yatış eşiğine değindi. Jambon, Çarşamba günü Flaman parlamentosunda yaptığı açıklamada, ” Cuma gününe kadar bu rakamlara ulaşmış olmayacağız ”diyerek, “Şu anda, Belçika’da hala günde yaklaşık 1600 enfeksiyon ve 130 hastaneye yatış ortalaması yaşanıyor. Bu hedef değerlerin iki katıdır. Noel tatilinden sonra geri dönen yolcuların ve okulların yeniden açılmasının rakamlara yansıyan etkilerini görmek için henüz çok erken.” açıklamalarına yer verdi.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN