Belçika Danışma Kurulu zorunlu olmayan yurtdışı seyahatlerine yasak getirdi.

22 Ocak 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1920 defa okundu. defa okundu.
Belçika Danışma Kurulu zorunlu olmayan yurtdışı seyahatlerine yasak getirdi.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika Danışma Komitesi, mevcut durumu ve önlemleri değerlendirmek, pandemiden etkilenen çeşitli sektörlerin durumunu yeniden görüşmek için olası bir zaman çizelgesini tartışmak üzere Cuma günü saat 14: 00’te toplandı.

Belçika Danışma Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Başbakan Alexander De Croo, 27 Ocak ile 1 Mart tarihleri arasında zorunlu olmayan yurtdışı seyahatlerine yasak getiridiğini duyurdu.

Belçika Danışma Kurulu Kararları ( 22 Ocak 2021 Cuma)

1- Belçika Danışma Kurulu 27 Ocak -1 Mart tarihleri arasında zorunlu olmayan yurtdışı seyahatlerine yasak getirdi. İş görüşmeleri, uluslararası yarışmalar, profesyonel sporcular, ticaret amaçlı sınırı geçmek zorunda olan komyon ve sürücüler ve sınır ötesi çalışanlar kapsam dışı olacak.
2- Belçika dışındaki Avrupa ülkelerine seyahat eden ve 48 saatten az bir süre içinde geri dönenler için test ve karantina uygulaması olmayacak.
3- Kırmızı bölge ülkelere seyahat eden ve 48 saatten fazla kalanlar, dönüşte negatif olduklarını gösteren test belgesi sunmak zorundadır.10 gün karantinada kalacak ve Belçika’da da bir kez KOVID-19 testi yaptırmak zorundadır.
Güney Afrika, İngiltere ve Güney Amerika’dan gelenler ise, 2 defa test yaptırmak ve 10 gün karantinada kalmak zorundadır.
4- Kuaför ve güzellik salonlarının normal şartlarda 13 Şubat 2021 tarihinde açılması planlanıyor. Fakat, 5 Şubat tarihinde yapılacak Danışma Kurulu toplantısında pandeminin son durumuna göre karar verilecek.
5- Kuaför ve Güzellik salonu sahipleri ve personeli günlük ateş ölçümü yapacak ve her hafta korona testi yaptırmak zorunda olacak. Ayrıca işveren ve personel FFP2- maske takmak zorundalar.
6- Özel ve kamu sektöründe masa başı ve telefonla görüşme yaparak çalışanlar evden çalışmaya devam edecek.
7- Sokağa çıkma yasağı aynen şuan da olduğu gibi aynı saatlerde devam edecek.
8- Avrupa ve Türkiye’de yakınlarınızın cenazesine katılmak, düğününe katılmak, hasta bir yakınınızı ziyaret etmek sınır ötesi ziyaretlere açık olacak.
9- Okullar 8 Şubat tarihinden 12 Şubat tarihine kadar kapatılıp, 13 Şubat ile 21 Şubat tarihleri arasındaki bahar tatiliyle birleştirilecek. Dolayısiyle okullar 2 hafta kapanacak, fakat eğitim 8-12 şubat tarihlerinde telekonfernas üzerinden devam edecek.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN