Belçika Danışma Kurulu Ağustos ayı salgın önlemlerini açıkladı: “Tatilcilere sıkı denetimler geliyor.

19 Temmuz 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2591 defa okundu. defa okundu.
Belçika Danışma Kurulu Ağustos ayı salgın önlemlerini açıkladı: “Tatilcilere  sıkı denetimler geliyor.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika Danışma Kurulu geçen hafta yapmayı planladığı toplantıyı, ülkede yaşanan sel felaketi nedeniyle bugün gerçekleştirdi.

Başbakan Alexander Croo, toplantı sonrası alınan kararları bir basın toplantısıyla açıkladı.

Belçika Danışma Kurulu’nun bugün aldığı yeni kararlar :

1- Toplu taşıma araçlarında, dükkan, alışveriş merkezleri ve kalabalık sokak ce caddelerde maske takma zorunluluğu devam edecek.
2- Belçika dışındaki ülkelere tatil için yada farklı nedenlerle gidenlere, toplu taşıma araçlarında, alışveriş merkezlerinde ve kalabalık cadde ve sokaklarda maske takmaları şiddetle tavsiye ediliyor.
3- İlk aşıyı olup, ikinci aşıyı olmayanlar tatil dönüşü ilk gün ve 7’ci gün PCR testi yaptırmak zorundadır. Tatil dönüşü ilk gün yaptırdığınız test sonucu negatif ise, karantina zorunlu değildir. Yedinci gün yaptırdığınız test pozitif ise, karantina zorunlu olacaktır.
4- Belçika’ya turist olarak gelmek isteyen diğer ülke vatandaşları, iki doz aşı olduklarını belgeleyen aşı sertifikası ibraz ederek, PLF formülü doldurmak zorundadır.
5- 13 Ağustos’tan itibaren 1.500 kişiyi aşan dış mekan etkinliklere ve festivallere katılmak isteyenler, her iki doz aşıyı olduğunu gösteren aşı sertifikasını göstermek zorundadır.
6- 13 Ağustos’tan itibaren 1.500 kişiyi aşan etkinliklerde aşı sertifikası olanlar maske takmak zorunda değildir.
7- 13 Ağustos’tan itibaren aşı olmayanlar dış ve iç mekanlardaki etkinliklere katılmak isterse, 48 saat önceden (2 gün) negatif PCR testi göstermek zorundadır.
8- 1 Eylül tarihinden itibaren aşı sertifikası olanlar iç mekan etkinliklerinde maske takmak zorunda olmayacak.

Belçika Başbakanı De Croo, toplantı sonrası yaptığı basın açıklamasında, ” İstediğimiz son şey tedbirlerin tekrar sıkılaştırılmasıdır. Komşu ülkelerde yaşanan endişe verici enfeksiyon artışı nedeniyle önlemleri adım adım gevşetmeliyiz.” dedi.

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN