• Bugün Görüntülenme: 972
  • Dünkü Görüntülenme: 3523
  • Toplam Görüntülenme: 10494368

Belçika Danışma Kurulu 2022 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi

6 Ocak 2022
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1608 defa okundu. defa okundu.
Belçika Danışma Kurulu 2022 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika Danışma Kurulu 2022’nin ilk toplantısını yaparak mevcut koronavirüs salgınındaki son durumu ve alınan önlemlerin sonuçları ile ülkede hızlı bir şekilde artan omicron varyantını görüşmek üzere bu sabah saat 09:30’da toplandı. Toplantıdan mevcut önlemlerle yola devam kararı çıktı.

Saat 14.30′ da sona eren toplantı sonrası düzenlenen basın toplantısında, okulların planlandığı gibi 10 Ocak Pazartesi günü açılacağı ifade edildi.

Başbakan De Croo, 2022 yılının herkes için mutlu ve sağlıklı geçmesini dileyerek, “Geçen yıla göre çok daha iyiyiz, ancak dikkatli olmazsak zor günler yaşayabiliriz” sözlerine yer verdi.

Virolog van Gucht

Belçika’daki salgının seyri hakkında bilgi veren Virolog van Gucht, “Ülkemizde, Omicron varyantı Ocak ayı ortalarında muhtemelen günlük 30 bin ila 125 bin enfeksiyon sayılarına ulaşabilir. Omicron tüm illerde özellikle genç nüfusun bulunduğu Brüksel ve çevresindeki yerleşim yerlerinde daha fazla. Artış, özellikle yirmili ve otuzlu yaşlardaki kişilerde daha fazla görülüyor. Mümkün olduğunca evden çalışmaya özen gösterin ve FFP2 maskesi takın. Destekleyici aşılarınızı mutlaka yaptırın ve önümüzdeki 10 gün boyunca daha dikkatli olup özellikle maske ve sosyal mesafe kuralını ihmal etmeyiniz. Omicron, Delta varyantına göre yüzde 50 ila 70 daha hafif seyrediyor. Ama yine de önümüzdeki günler zor geçecek.” diye konuştu.

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.
  • Belcikada düğünler neden devam ediyor en azindam bir kac ay ara verilse daha sağlıklı olur
    12 Ocak 2022 17:53

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN