• Dolar Alış / Satış: 5.371 / 5.381
  • Euro Alış / Satış: 6.076 / 6.087
  • Bugün Görüntülenme: 4546
  • Dünkü Görüntülenme: 3348
  • Toplam Görüntülenme: 5586282

Belçika CHP Birliği’nin Yeni Yıl Resepsiyonuna Katılım Beklenenin Altında Kaldı

26 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1110 defa okundu.
Belçika CHP Birliği’nin Yeni Yıl Resepsiyonuna Katılım Beklenenin Altında Kaldı

CHP Belçika Birliği’nin, dün akşam Rue de Birmingham 112, 1070 Anderlecht adresindeki Birmingham Palace’de düzenlediği 2018 yeni yıl resepsiyonu beklentilerin altında kaldı.

Yeni yıl resepsiyonu, İstiklal Marşımızın okunması ve Uğur Mumcu’yu anlatan sinevizyon gösterisi sonrası, Chp Belçika Birliği Başkan Yardımcısı Orkun Özhelvacı’nın sunumuyla başladı.

Onur konuğu olarak resepsiyona katılan Brüksel Başkonsolosu Dilşad Kırbaşlı Karaoğlu’nun, kısa selamlama konuşmasının ardından söz alan, Chp Belçika Birliği Başkanı Hasan Eryürük, yaptığı konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“ 2018 Yılının barış, huzur ve sağlık getirmesini diliyorum. Bende sizler gibi yüreğimin yarısını memlekette bırakıp buraya geldik. Burada insan haklarının, sosyal haklarının ve işçi haklarının daha iyi olduğunun farkına vardık. Yargı bağımsızlığı Türkiye’de yok edilmiştir. Gelir dağılımı adaletsiz bir şekilde yapılmaktadır.Eğitim seviyesi her geçen gün kötüye gidiyor.Kadınlarımıza ve çocuklarımıza yönelik şiddet artıyor.Türkiyenin komşuları ve müttefikleriyle sorunları artıyor. Terör belasından hala kurtulamadık. Ne yazıkki böyle bir yılı geride bıraktık. Türkiye’de yaşanan bu sorunlar, Avrupa’da yaşayan Türk toplumunu da etkilemiştir. İnsanların birbirine karşı saygısı azalmıştır. Biz Chp Belçika Birliği olarak, her zaman genel merkezimizi destekliyoruz. Belçika Türk toplumunun kültürel alanda daha güçlü ve kaliteli toplum olabilmesi öncelikli hedefimizdir” diyerek, “başta FETÖ, PKK, İŞİD olmak üzere, tüm terör örgütlerinin akılcı politikalarla barışçıl, tutarlı bir dış politika ile yok etmek mümkündür” sözlerine yer verdi.

YENİ YIL RESEPSİYONU’NA KATILIM AZ OLDU

Chp Belçika Birliği Başkanı Hasan Eryürük ve yönetimin tam kadro olarak katıldığı 2018 yeni yıl resepsiyonu’nda CHP’liler den çok, davetlilerin resepsiyona katılması dikkatlerden kaçmadı. Doğal olarak yeni seçilen Chp Belçika Birliği yönetimi, yanlızlığa terk edilmiş görüntüsü verirken, sıkı Chp’li olduğu bilinen yüzlerin yeni yıl resepsiyonunda olmamaları, “Belçika Chp Birliği’nde neler oluyor?” sorusunu akıllara getirdi.

Büyük bir özveriyle, Brüksel’in en seçkin mekanlarından biri olan Birmingham Palace’de düzenlenen, 2018 Belçika Chp Birliği yeni yıl resepsiyonu davetlilerden tam not aldı. Tüm bunlara rağmen Belçika Chp Birliği’nde işlerin iyi gitmediği hissedildi.

CHP BELÇİKA BİRLİĞİ BŞK. HASAN ERYÜRÜK SORULARIMIZI YANITLADI

Salonda CHP’lilerden çok, davetlilerin olduğunu ve sebebini sorduğumuz başkan Eryürük, “Aslında “İSTEMİYORDUM” sözünün ardından, derin bir nefes alarak başladığı sözlerine, “biz her üyemize davet gönderdik” sözleriyle, katılımın az olmasından dolayı yaşadığı üzüntü ve hayal kırıklığını gizlemedi. Bunu aşmak için gayret göstereceklerini söyledi.

Belçika Chp Birliği’nde sıkıntılar ve kırgınlıkların hala var olduğu görülüyor. Kötü gidişe dur demek için 15 ekim 2017 tarihinde seçime giderek, yeni bir yönetim oluşturan CHP’de, işler pek yolunda görünmüyor.

CHP Belçika Birliği 2018 Yeni yıl resepsiyonu, Belçika Kraliyet Konservatuar öğrencileri Gözde Sevdir ve Simay Aydın’ın sunduğu müzik ziyafetinin ardından, devam eden sohbetlerle sona erdi.

HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN