• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1272
  • Dünkü Görüntülenme: 6106
  • Toplam Görüntülenme: 8921933

Belçika Brüksel’de Türk Halk Oyunları Festivali düzenlendi.

5 Kasım 2013
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2852 defa okundu.
Belçika Brüksel’de Türk Halk Oyunları Festivali düzenlendi.

BELÇİKA’DA CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU!

Belçika’da Cuhhuriyetimizin kuruluşunun 90. yıl etkinlikleri kapsamında T.C. Brüksel Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği tarafından Roosdaal Palace’de Türk Kültür Öğretmenleri tarafından Türk Halk Oyunları Festivali düzenlendi.
Programa saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunması ile başlanıldı. T.C. Brüksel Büyükelçisi Mehmet Hakan OLCAY katılımcılara hitaben: ” Öncelikle Büyükelçiliğimiz Eğitim Müşavirliği tarafından düzenlenen Türk Halk Oyunları Festivalinde sizlerle birlikte olmaktan duyduğum memnuniyeti dile getirmek ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Güçlü, Çağdaş ve öz değerlerine bağlı bir toplumun temellerini atatn ve 4 gün önce idrak ettiğimiz Cumhuriyetimizin ilanının 90. yıl dönümünü bir kez daha kutluyorum. Kültürümüzün tanıtımında önemli role sahib olan Belçika’daki birlik, beraberlik ve dayanışmanın önümüzdeki dönemde de güçlenerek devam etmesini umut ediyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.” T.C. Brüksel Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Sinan ADA: “Değerli misafirler ve davetliler hepinize hoş geldiniz diyor saygıyla hepinizi selamlıyorum. Bu programın hazırlanmasında emeği geçen gerek Sponsorlarımıza, Eğitimci arkadaşlara ve değerli çocuklarımıza huzurlarınızda teşekkürü bir borç biliyorum. Sözü fazla uzatmadan sizlere değerli öğrencilerimizin hazırlamış olduğu gözterilerle sizleri baş başa bırakmak istiyorm.”
Programda sırasıyla Çağdaş Dernekler Federasyonu (Dilek ÇİL), Lucerna College (Ege Yöresi), Nuray ORUÇOĞLU (Çiftetelli Oyunu), Fatma DEMİREL (Artvin Yöresi), Nezahat YILMAZ (Çayda Çıra-Artvin Yöresi), Fetiye DURSUN (Trakya Oyunu), Hatice ERBAKAN (Ege Yöresi), Emine BOZDEMİR (Burdur Yöresi), Serdal ERZURUMLU (Kafkas Oyunu), Halil AKYÜZ(Belçika Karadenizliler Folklor Derneği)
Programa, T.C. Brüksel Büyükelçisi Mehmet Hakan OLCAY, Brüksel Başkonsolosu Ali Barış ULUSOY, Anvers Başkonsolosu Mustafa Kemalettin ERUYGUR, Brüksel Büyükelçiliği Emniyet Müşaviri Hüseyin TUNÇOĞLU ve Eşi, Brüksel Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Sinan ADA, Mustafa ULUSOY (50, Yıl Komite Üyesi), Avrupalı Türk Kadınlar Platformu Başkanı ve Belemturktv köşe yazarı Nebahat ACAR, Türk Dernekler Birliği Başkanı Hikmet ÇAKIR, Fzo-VL Başkanı Ceylan KARA, sivil toplum kuruluşu başkanları ve temsilcileri, sanatçılar ve diğer davetliler katıldı.Haber videosu Aşağıdadır.

HABER : Güven YÜCEER
HABER VİDEOSU :

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN