• Bugün Görüntülenme: 1203
  • Dünkü Görüntülenme: 3376
  • Toplam Görüntülenme: 10326599

Belçika Başbakanı Alexander De Croo’nun ve 3 bakanın test sonuçları belli oldu.

24 Kasım 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
428 defa okundu. defa okundu.
Belçika Başbakanı Alexander De Croo’nun ve 3 bakanın test sonuçları belli oldu.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika Başbakanı Alexander De Croo’nun bu sabah belli olan koronavirüs test sonucunun negatif çıktığı bildirildi.

Pazartesi günü Fransa Başbakanı Jean Castex, ikili güvenlik görüşmeleri için geldiği Brüksel’de, Belçika Başbakanı Alexander De Croo ve 4 bakan ile ikili görüşmelerde bulunmuştu.

Fransa Başbakanı Jean Castex, ikili güvenlik görüşmelerinin ardından pazartesi öğleden sonra Paris’e dönüş yolunda 11 yaşındaki kızının korona test sonucunun pozitif çıktığını öğrendi. Daha sonra hemen test yaptıran Fransa Başbakanı Jean Castex’inde korona testi de pozitif çıktı.

Belçika Başbakanı De Croo ve 4 bakan, Fransa Başbakanı Jean Castex ile ikili yakın temaslı görüşmeler yaptıkları için tedbir amaçlı karantinaya alındılar. Test sonucu bugün belli olan Başbakan De Croo ile Adalet Bakanı Vincent Van Quickenborne, İçişleri Bakanı Annelies Verlinden, Savunma Bakanı Ludivine Dedonder’in test sonuçları negatif çıktı. Fakat, Dışişleri Bakanı Sophie Wilmès’in hala test sonucunu beklediği bildirildi.

Kurallar gereği, Başbakan ve 4 bakan 7. günde ikinci bir PCR testi yaptıracaklar. O güne kadar Başbakan ve 4 bakanın görevlerini uzaktan yapacakları bildirildi.

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN