Belçika babalık iznini 15 güne uzattı

21 Kasım 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
562 defa okundu. defa okundu.
Belçika babalık iznini 15 güne uzattı

Belemtürk Haber Merkezi – Hükümet Cuma günü düzenlediği basın toplantısında, Belçika’daki babalık izninin önümüzdeki yıldan itibaren 15 güne uzatılacağını duyurdu.

Başbakan Yardımcısı ve Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Pierre-Yves Dermagne, Cuma günü düzenlediği basın açıklamasında daha önce 10 gün olan babalık izninin yeni kararla 15 güne çıkarıldığını açıkladı.

Çalışma Bakanı Pierre-Yves Dermagne, doğan her yeni çocuk için çalışanlara, serbest meslek sahibi olanlara ve memurlara 15 gün babalık izni verileceğini, izinlerini ayrı ayrı günlerde yada 15 gün kesintisiz kullanabilecekleri bilgisini paylaştı.

Çalışma bakanı, Belçika’nın babalık izni programını 2023 yılına kadar 25 güne uzatmaya çalışacağını belirterek, uzatmanın ülkede cinsiyet eşitliğine yönelik önemli bir adım olduğunu söyledi.

Bakan, “alınan bu karar kadın erkek eşitliği ve çocuk bakımına katılım ve yardımla da ilgilidir. Doğum izni duruma bağlı olarak 17 veya 19 haftaya kadar uzatılabilir.” dedi.

Belçika hükümetinin babalık iznini uzatması, Fransa hükümetinin Eylül ayında ülkenin babalık iznini 2021 yılında 14 günden 28 güne çıkaracağını duyurmasıyla geldi.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN