• Bugün Görüntülenme: 1128
  • Dünkü Görüntülenme: 2954
  • Toplam Görüntülenme: 9887706

Belçika, AB dayanışma fonuna mali yardım başvurusunda bulundu

19 Temmuz 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
256 defa okundu. defa okundu.
Belçika, AB dayanışma fonuna mali yardım başvurusunda bulundu

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika Başbakanı Alexander de Croo, ülke çapındaki hasarın çok büyük olduğunu bu nedenle Avrupa Birliği (AB) dayanışma fonunundan yardım başvurusunda bulunduğunu açıkladı.

Başbakan de Croo, sel felaketinden en fazla etkilenen bölgeleri yeniden inşa etmek ve onarmak için çok para gerekecek. Bu gibi büyük felaketlerden aşırı derecede etkilenen ülkelere yardım için kurulan Avrupa Birliği dayanışma fonundan yardım istediklerini söyledi.

Sel felaketinden etkilenen bölgelerin, belediye başkanlarından bilgi aldıktan sonra, hasarın yüz milyonlarca euro olduğunu söyleyen de Croo, “bazı yerleşim bölgelerinde hemen hemen her şey yıkılmış durumda ve ayakta olan evler ise kullanılamaz halde. Sel felaketinden etkilenen bu bölgelerin alt yapılarının tamamlanarak yeniden inşa edilmesi için AB yardım fonuna yardım müracatında bulunduk” ifadelerine yer verdi.

Belçika’da, sel felaketine yol açan şiddetli yağışlar, özellikle ülkenin doğusundaki Liege, Verviers, Spa, Namur ve Limburg bölgelerinde çok etkili oldu.

Reklamlar

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN