• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 3568
  • Dünkü Görüntülenme: 4654
  • Toplam Görüntülenme: 8365279

Belçika, 1980 yılından beri hizmet veren eski tren filosunu yenileyemedi.

6 Temmuz 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
276 defa okundu.
Belçika, 1980 yılından beri hizmet veren eski tren filosunu yenileyemedi.

Belçika Cihan Çöl (Belemtürk) Belçika Demir Yolları SNCB / NMBS şirketleri tarafından bu yıl yenilenenmesi düşünülen tren filosu koronavirüs pandemisinin neden olduğu üretim gecikmelerinden dolayı yapılamadı.

Belçika Demir Yolları SNCB sözcüsü Bart Crols, Belçika medyasına verdiği demeçte, 2021 yılı sonuna kadar teslim edilmesi beklenen yeni model çift katlı M7 trenlerin planan zamanda yetişmeyeceğini ifade ederek, tren üretici firmaları Alstom ve Bombardier firmalarının teslim edeceği 113 tren den 47 tanesinin bu yıl sonuna kadar teslim etmesinin planlanlandığını söyledi.
Yapılan açıklama da yaşanan gecikmenin koronavirüs tedbirleri kapsamın da üretim tesislerindeki yavaşlama sebep olarak gösterildi.

Belçika Demir Yolları Şirketi, 1980 yılından beri hizmet veren eski trenlerin yenilenmesi ile ilgili olarak 2015 yılında tren yapım şirketleriyle 1.3 milyar tutarında 2021 yılına kadar yeni model trenlerin teslimatı konusunda anlaşma sağlamıştı.

Bu gecikmeden kaynaklı olarak kliması olmayan ve çabuk bozulan M4 yolcu trenlerin yenileri gelene kadar hizmet vermeye ve yolcu taşımaya devam edeceği bildirildi.

Eski trenlerin 2023 yılına kadar hizmet dışı yapılması ve yeni trenlerle yolcuların taşınması hedefleniyor. Normal şartlarda tüm eski trenlerin 2021 yılına kadar yenilenmesi gerekiyordu.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN