Başkent Brüksel’in Schaarbeek ilçesinde 2 hırsız kurye kılığında soygun gerçekleştirdi

24 Haziran 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
889 defa okundu. defa okundu.
Başkent Brüksel’in Schaarbeek ilçesinde 2 hırsız kurye kılığında soygun gerçekleştirdi

Belemtürk Haber Merkezi – Başkent Brüksel’in Schaarbeek ilçesinde gerçekleşen olayda, UPS kargo şirketi kılığında eve girmeyi başaran iki hırsız, kapıyı açan kadını silahla tehdit ederek odaya kilitledi.

Kadın, evini soyan hırsızlar kaçtıktan sonra polise ihbarda bulunabildi. Polis, vatandaşları bu gibi hırsızlık olaylarına karşı uyardı. Brüksel Kuzey Yerel Polis Teşkilatı, soyguncuların evlere girmek için bu tür taktikleri ilk kez kullanmadıklarını açıkladı.

Başkent Brüksel'in Schaarbeek ilçesinde 2 hırsız kurye kılığında soygun gerçekleştirdi.

Genellikle yaşlı insanları seçen bu tip soyguncuların, evlere kurye, polis yada posta görevlisi kılığında girdiklerini hatırlatan polis yetkilileri, bu gibi durumlarda mutlaka kimlik sormalarını tavsiye ediyor.

Randevunuz olmadıkça evinize kimseyi almayın. Bir kurye servisi olarak size paket teslim edeceğini bildiren kişiden şüphelendiyseniz, kişinin şirketini sorduktan sonra, şirketi arayarak bilgi alınız.

Polis, kurye kılığında soygun gerçekleştiren iki hırsızı yakalamak için sokak kameralarını incelemeye aldı. Olayla ilgili araştırmanın devam ettiği bildirildi.

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN