• Dolar Alış / Satış: 5.87 / 5.881
  • Euro Alış / Satış: 6.585 / 6.596
  • Bugün Görüntülenme: 552
  • Dünkü Görüntülenme: 2341
  • Toplam Görüntülenme: 6037459

BAŞKAN KIR, SAİNT-JOSSE AİLE BAHÇESİNİN AÇILIŞINI YAPTI

21 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
316 defa okundu.
BAŞKAN KIR, SAİNT-JOSSE AİLE BAHÇESİNİN AÇILIŞINI YAPTI

Brüksel Saint-Josse Belediye Başkanı Emir Kır, Brüksel Bölge Başbakanı Rudi Vervoort ile birlikte, de Rue potagère, 179 adresinde Saint-Josse Aile Bahçesinin açılışını yaptılar.

Vatandaşlarca büyük beğeni ve memnunuyetle karşılanan Saint-Josse Aile Bahçesi açılışına bölge insanın ilgiside büyük oldu.

Başkan Kır, “Mahalle insanımızın nefes alabileceği bir alan yarattık. Belediye sınırlamız içinde yaşayan vatandaşlarımızın böyle bir bahçeye ihtiyacı vardı. Hayırlı olsun dileklerimi sunuyorum. Bölgemiz sınırları içinde kalabalık çocuklu aileler, evlerinde çok dar alanda yaşıyorlar. Aileleri ve çocukları bu sıkışmışlıktan kurtarmak, sosyal hayatla buluşturmak için, bir karar alarak 1500 metre karelik bir Aile Bahçesini hızlı bir çalışma temposu ile bir yılı aşmadan bitirerek hizmete açtık.

Burası çocukların ve ailelerin yuvası olacak, herkes beklentisini karşılayacak cevaplar bulacak. Amacımız, çocuklarımıza ve ailelerimize sahip çıkmak, bu bağlamda emeği geçen bütün ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Aile Bahçemizin yapımında emeği olan Sayın Brüksel Bölge Başbakanı Rudi Vervoort’a teşekkürlerimi sunuyorum. Halkımızın beklentileri doğrultusunda projelerimiz devam edecek” sözlerine yer verdi.

Brüksel Bölge Hükümeti Başbakanı Rudi Vervoort, Aile Bahçesi açılışında yaptığı konuşmada, “Saint-Josse ilçesine böyle bir Aile Bahçesi gerekiyordu. Bu vesile ile, Başkan Emir Kır’ı tebrik ediyorum. Saint-Josse ilçesine şu ana kadar beş defa geldim. Her gelişimde sayın Kır ile birlikte güzel bir eserin açılışın da bulunmaktan son derece mutluyum.” diyerek, Emir Kıra teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

2 Milyon euronun üstünde bir harcama yapılan Saint-Josse Aile bahçesinde büyükler için dinlenme alanları, küçükler için oyun mekanları, gençlerin spor yapması için jimnastik alet bölümü yer alıyor.

Haber Merkezi
Cihan Çöl

HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

018-

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN