• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 3498
  • Dünkü Görüntülenme: 4630
  • Toplam Görüntülenme: 8165417

Başkan Emir Kır’ın sunduğu 6 yıllık hizmet eylem planı mecliste kabul edildi

17 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
644 defa okundu.
Başkan Emir Kır’ın  sunduğu 6 yıllık hizmet eylem planı mecliste kabul edildi

Dün akşam toplanan yeni Saint-Josse belediye meclisine, başkan Emir Kır tarafından sunulan 6 yıllık eylem planı belediye meclisinde yapılan oylamada kabul edildi.

Başkan Kır’ın daha yaşanabilir bir Saint-Josse için meclise sunduğu 6 yıllık eylem planına meclisten destek geldi. Kır, Aldığı destek ile çalışmalara vakit kaybetmeden başlayacağını ve ilk hedefinin önemli projelerle vatandaşlara daha çok hizmet olacağını duyurdu.

Başkan Kır konuyla ilgili Belemtürk’e yaptığı açıklamada, “Beyan ettiğimiz siyasi amaç ve hedeflerimizi yavaş yavaş hizmete çevireceğiz. Bu önemli stratejik planlarımızı ve hedeflerimizi açıklamadan önce, Saint-Josse belediyesinin eski haline bakarak, şimdiki durumuna bakmak gerekir. Saint-Josse belediyesi rekorlar belidiyesidir. Belçikanın en şıkışık şekilde yer alan belediyeler arasında birinci sırada olmasına karşın, en genç nufusun yaşadığı bir belediyedir. Aynı zamanda geliri en düşük bir halka sahip.

Gelecekte yapacağımız, 6 yıllık eylem planı içerisinde elbette güvenlik meselesi bunların arasında öncü bir mesele olacaktır. Bu bağlamda tüm gayretlerimizin arasında, emniyet güçlerinin alanda olmasını sağlayacağız. Saint-Josse’da önemli bir adım daha atacağız. Akıllı şehir olmak için, 40 yeni kamera koyacağız. Bu kameralar suç işleyenleri canlı olarak takip edebilecek. Toplamda 120 sokağımızı toplamda 85 kamera ile güvenlik altına alacağız. Sokaklarımızın tamamen ışıklandırılması konusunda yeni bir irade ortaya koyacağız.

Sokaklarımızın temizliği ve güzelliği için günlük 13 saat bir çalışma mesaisi ayırıyoruz. Bunu devam ettireceğiz. Önemli meydanlarımıza tuvaletler koyacağız. Aynı şekilde çöp kutularının sayılarını çoğaltacağız. Vatandaşlarımız için bir sebze pazarı kuracağız.

Daha kaliteli konuşlar inşa ederek, özel konut sahiplerinede yardım etmemiz lazım. Amacımız 2025’e kadar konut sayısını yüzde on fazlalaştırmak. Nort kuzey mahallede ışıkların bulunduğu mahallede 15 tane yeni bir eylem planı yapacağız. Omahallede kadın ticaretine asla müsade etmeyeceğiz. Okullarda ve Kreşlerde yer açmalıyız. Okullarımızın iyi okullar olması optik alt yapıları kurulması gerekiyor. En büyük hedeflerimizden bir tanesi de iki dilli bir okul açacağız.”

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN