• Dolar Alış / Satış: 5.87 / 5.881
  • Euro Alış / Satış: 6.585 / 6.596
  • Bugün Görüntülenme: 537
  • Dünkü Görüntülenme: 2341
  • Toplam Görüntülenme: 6037444

Başkan Emir Kır, Saint-Josse sakinleri için güvenli yeni yeşil alanların müjdesini verdi

8 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
502 defa okundu.
Başkan Emir Kır, Saint-Josse sakinleri için güvenli yeni yeşil alanların müjdesini verdi

2017 yılının eylül ayından bu yana, Saint-Josse Belediyesinin %97,95’nin sahibi olduğu 1141 Belediye Lojmanında(HBM) çok geniş bir yenileme ve güvenliğini artırma planı Belediye Yönetimi taramından yürürlüğe girdi.

BRÜKSEL – Bugün Belediye Lojmanlarından 10 blok 338 daire manyetik kartlı güvenli çift giriş kapısına sahip oldu. Ortak kullanılan giriş bölgelerin sensörlü ışıklandırma boyası yapıldı ve güvenlik kameraları yerleştirildi. 4 Blok lojmanın daha yenileme çalışmaları devam ediyor.

Belediye Lojmanlarının %50’i (803 lojman) 2019 Haziran ayına kadar kameralı güvenlik sistemi ile donatılacak. Bu yenileme çalışmalarının bir kısmı Belediyeye bağlı STIC ve Mission Locale kurumları işçileri tarafından gerçekleştirilmektedir.

Yine, tekrar hatırlatırsak, 2017 yılından beri Belediye Lojmanlarında oturanlara, mutfağında, banyosunda, yelerinde yenlime, boya yapmak isteyenler, ve yeni alarm sistemi taktırmak isteyenlere Belediye yönetimi 2000 euro ila 2500 euro arasında bir prim de vermektedir.

Bildiğiniz gibi, Belediye lojmanlarının etrafında yeşil alanlar bulunmaktadır. Bu alanlar komşuları biraraya gelmesine vesile olarak, güvenliğin artırılmasına katkı sağlayabilir. Bu düşünceden yola çıkarak Saint-Josse Belediye Yönetimi ve Belediye Lojmanları Yönetimi bu yeşil alanları, çitlerle çevirerek gündüzleri belediye görevlileri gözetiminde lojman sakinlerinin kullanımına 2019 yılının ilk döneminde açma kararı alınmıştır.

Saint-Josse Belediye Başkanı Emir Kır « Yaşanabilir alanlar, sosyal bağların güçlendirilmesi, yenilenen binaların gelişmesi Belediyemizin ve Belediye Yönetiminin gözünde en öncelikli konularıdır. Ancak bu, yalnızca güvenlik duygusunun gerçek manada olduğunda sağlanabilir. Hem mülklerde hem de dışarıda ortak alanları güvence altına almak, bazı kentsel sorunları azaltacak ve bu rahat yaşam alanları oluşturma hedefine bizi ulaştıracaktır. » dedi.

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

018-

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN