• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1636
  • Dünkü Görüntülenme: 5484
  • Toplam Görüntülenme: 7870399

Başkan Emir Kır “Belediye okullarımızın çoğu pazartesi günü açılmayacak”

16 Mayıs 2020
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
460 defa okundu.
Başkan Emir Kır “Belediye okullarımızın çoğu pazartesi günü açılmayacak”

Milli Güvenlik Kurulu’nun okulların kısmen açılması kararından sonra, Saint-Josse Belediyesi okul yöneticileri ile yaptığı görüşmeler sonrasında, sağlık şartları bakımından frankofon ( fransızca konuşanlar) bölümü okulların açılmaya hazır olmadığını tespit etmiştir.

Belediye Başkanı Emir KIR, ” İstenilen hazırlıklar bir hayli fazla, her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmeli, bu da büyük bir çalışmayı gerekiyor. Çoçukların ve öğretmenlerin güvenliğini sağlamak için çok dikkatli ve titiz bir çalışma yapmalıyız. Sağlık şartları bakımından henüz her şey hazır değil, bu nedenle 18 mayıs tarihinde frankofon belediye okullarını açmayacağız. Sağlık koşullarını tam anlamıyla sağladığımız takdirde, 25 mayıs tarihinde okulların yeniden açılması düşünülebilir. Flaman bölümüne gelince, tüm yöneticiler tarafından onaylanmasada , Sint-Joost-aan-Zee okulu açılabilir.” diye belirtti.

Eğitimden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Philippe BOÏKETE, : “Bütün okul yönetimlerinin, görevlilerin gayretli çalışmalarına rağmen, 18 mayıs için okulların çoğu, sağlık şartlarını bakımından gereği kadar yeterli değildir. Bunu dikkate almamız gerekiyor. Açılışı ileri bir tarihe alarak, herkesin sağlığını güvence altına alabilecek bir açılış için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“la Nouvelle École” okuluna gelince, açılışı, sadece sağlık şartlarına değil, bahçesindeki tehlike arzeden ağaçların kesilmesine de bağlıdır.

Saint-Josse Belediyesi, 5 frankofon belediye ilkokulu, bir orta- lise düzeyinde Lycée Guy Cudell ve bir de flaman ilkokuluna sahiptir.

Flaman ilkokulu için, Flaman İşlerinden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Lydia DESLOOVER : ” Tüm yönetim birimleriyle görüşülerek, Hükümetin direktifleri doğrultusunda, bir yol haritası hazırlanmıştır. Önemli bir uyum çalışması yapılmıştır. 15 mayıs itibariyle, öğrencilerin bir kısmı için okulumuzu açacağız. Ayrıca aileleri çalışan çocukların kabulu da öngörülmektedir” diye açıkladı.

Belediye, sınırları içinde bulunan diğer özel okullar için de aynı sağlık kaygılarını taşımaktadır. Bu okullara belediye gerekli korunma malzemelerini sağlayacaktır.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN