• Dolar Alış / Satış: 5.792 / 5.803
  • Euro Alış / Satış: 6.513 / 6.525
  • Bugün Görüntülenme: 1384
  • Dünkü Görüntülenme: 2041
  • Toplam Görüntülenme: 5883807

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Brüksel’de Vatandaşlarla Buluştu ” Bu İhaneti Asla Unutmayacağız”

13 Temmuz 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2252 defa okundu.
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Brüksel’de Vatandaşlarla Buluştu ” Bu İhaneti Asla Unutmayacağız”

Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş, Belçika’nın başkenti Brüksel’de Avrupalı Türk Demokratlar Birliği(UETD)’nin düzenlediği, Gençlik ve Spor Bakanlığının desteklediği “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününün birinci yılı kapsamında ” İçimizdeki kahramanlar” adlı programa katıldı.

Dün ilk olarak saat 14:30’da AK Parti Temsilciliğine bir ziyaret gerçekleştiren Başbakan yardımcısı Kurtulmuş’u burada Büyükelçi Hakan Olcay, AB Brüksel Daimi Temsilcisi Faruk Kaymakçı, Büyükelçilik Müşteşarı Sezi Anaç Ersoy, AK Parti Brüksel Temsilcisi Ruhi Açıkgöz ve UETD Genel Başkanı Zafer Sarıkaya karşıladı. Yaklaşık bir saat Brüksel AK Parti Temsilciliği’ne ziyaret gerçekleştiren Kurtulmuş, karşılıklı bilgi alışverişinin ardından, akşam saat 19.00′ de vatandaşlarla Hotel Metropole’de buluşmak üzere buradan ayrıldı.

Place de Brouckere 31, 1000 Brüksel adresindeki Hotel Metropole’de akşam 19:00’de vatandaşlarla buluşan Kurtulmuş, alkışlarla salona girdi. Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Genel Başkanı Zafer Sırakaya ve T.C Büyükelçisi M.Hakan Olcay’ın selamlama konuşmalarının ardından konuşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ” Bu ihaneti hiç unutmayacağız. Çocuklarımıza,torunlarımıza bu hain çeteyi, bu büyük ihaneti anlatacağız. İşte bu akşam bunun için buradayız” dedi.

Türkiye’nin geçmişte yaşadığı darbeler ve bu darbeler ve darbe teşebbüslerinden kaynaklanan vatandaşların yaşadığı sıkıntılara da vurgu yapan Kurtulmuş, “Bu millet, bütün bunları hatırladığı için 15 Temmuz akşamı, ‘durun bakalım’ dedi, iman dolu göğsünü tanklara siper etti. Bütün bu darbelerin hepsinin hesabını da sormak için,  Menderes’in,  Erbakan’ın, nice masum insanların hesabını sormak için meydanlara çıktı.” ifadelerini kullandı.

Darbecilerin ve onların arkasındaki güçlerin, Türk milletinin şehadet ruhunu anlayamadığına dikkati çeken Kurtulmuş, şehitlerin her birisinin hayırla yad edileceğini söyledi.

Hainlerden hesap sorulacağını kaydeden Kurtulmuş, hukuk çerçevesinde ve mahkemeler önünde bunların hesaplarının sorulacağının ve faillerin en ağır cezalara çarptırılacağının altını çizdi.

Kurtulmuş,  Türkiye’nin eş zamanlı olarak FETÖ, DEAŞ ve  PKK gibi üç önemli terör örgütünün saldırısı altında olduğunu, bunların amacının güçlü ve büyük bir  Türkiye’yi engellemek,  Türkiye’nin yeryüzünün masumlarının sözcüsü ve hamisi olmasını engellemek olduğunu belirtti.

Avrupa’daki Türk vatandaşların varlığının önemine de değinen Numan Kurtulmuş, 15 Temmuz dolayısıyla UETD’nin etkinlikler düzenlemek için harekete geçtiğini, ancak bazı ülkelerin bu etkinliklere müsaade etmediğini söyledi.

Batılı ülkelerin, düzenlenmek istenen barışçıl toplantılara müsaade etmediğini ifade eden Kurtulmuş, Belçikalı yetkililerin  Brüksel’de 15 Temmuz anma etkinliklerine izin vererek demokrasi, fikir özgürlükleri ve ifade özgürlüklerine olan bağlılıklarını ortaya koyduğunu, bu nedenle  Belçika makamlarına teşekkürü bir borç bildiğini belirtti.

TRT Spor Program yapımcısı Ersin Düzen’in sunumunu yaptığı “15 Temmuz’da yaşananlar ve Gazilerimiz” konulu panelde konuşan 15 Temmuz gazileri yaşadıkları anları anlatırken salondakiler göz yaşlarını tutamadı. Program 15 Temmuz gazilerine verilen plaket ve çiçekler ile son buldu.

HABER FOTOĞRAFLARI

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN