• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2474
  • Dünkü Görüntülenme: 6784
  • Toplam Görüntülenme: 8666973

Bart Somers En İyi Belediye Başkanı Seçildi

21 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1244 defa okundu.
Bart Somers En İyi Belediye Başkanı Seçildi

Merkezi İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan Dünya Belediye Başkanları Vakfı (City Mayor Foundation) 2004 yılından bu yana düzenlediği anketlerle, iki yılda bir dünyanın en iyi Belediye Başkanı’nı seçiyor. Belediye Başkanları Vakfı’nın bu yılki anketinde onur listesine giren ilk 10 belediye başkanı arasında yapılan en iyi belediye başkanı ödülünü Mechelen şehrinin Belediye Başkanı Bart Somers (VLD) kazandı.

Başkanlık ettikleri şehirlere yaptıkları hizmetlerin değerlendirildiği yarışmada, 2001 yılından bu yana 90 bin nufuslu Mechelen şehrinde belediye başkanı olarak hizmet veren Bart Somers, şehirde yaşayan 128 farklı etnik insanın dostça bir arada yaşamasını sağladığı ve göçmenlere yönelik izlediği olumlu çalışmalarıyla ödüle layık görüldü.

En İyi Belediye Başkanları listesinde Yunanistan’ın Atina Belediye Başkanı Georgios Kaminis ikinci, Polonya’nın Gdansk şehrinin Belediye Başkanı Pawel Adamowicz ise üçüncü en iyi Belediye Başkanları seçildiler.

Yarışmada birinci seçilen Mechelen şehrinin Flaman Belediye Başkanı Bart Somers, “Önemli olan insanların kökeni değil, gelecekleridir. Şehrimizdeki nüfusun yüzde 20’si müslümanlardan oluşuyor. Buradaki müslüman nufustan hiç biri , IŞİD’e ya da diğer cihatçı gruplara katılmış değil. Göçmenler, katılımcı yönetim anlayışının bir parçasıdır” açıklamasında bulundu.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN