• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2120
  • Dünkü Görüntülenme: 5792
  • Toplam Görüntülenme: 8183479

Babası Türk Olan Clara Calis Türk Seçmenlerden Derstek İstedi

23 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
739 defa okundu.
Babası Türk Olan Clara Calis Türk Seçmenlerden Derstek İstedi

Annesi Belçikalı, babası Türk olan Clara Calis, seçimlere az bir zaman kala Belemtürk aracılığı ile “kalbimin diğer yarısı” dediği Türk seçmenlerden kendisi için destek istedi.

26 Mayıs 2019 Pazar günü Belçika’da yapılacak seçimlerde üyesi olduğu Sp.a partisinden 9. sıra Federal Milletvekili adayı gösterilen Clara Calis, Belçika’nın Gent şehrinde değişik kültürlerden gelen insanlar arasında sosyal konutlarda çok çocuklu bir ailede yaşadığını, bu yüzden hem Türk toplumunun hemde Belçika toplumunun sorunlarını yakından bildiğini, sorunların çözümü noktasında siyasetin içinde var olmak istediğini söyledi.

Sandık başına gidecek Türk seçmenlerden destek beklediğini açıklayan Calis, paylaşmak istediği önemli konuları sıraladı.

Türk dostu Clara Calis, “Toplum olarak hepimizin arzu ettiği değişikliklerin yaşama geçirilmesine en büyük engel, hala iş başındaki bu sağ hükümet ve onu temsil eden yanlış politikalardır. Bu seçimlere her kesimi kucaklayan temiz, adaletli ve güzel yaşam mücadelesi sloganı ile katılıyorum” sözlerine yer verdi.

Belçika’da, son yıllarda uygulanan politikaların yarattığı değişiklikler, zor şartlarda çalışan ve zor şartlarda yaşayan vatandaşların yaşamlarını daha da zorlaştıran baştaki sağ partiler, zenginlere hediye edercesine kaynak aktararak sosyal güvence kaynağımızı yok ediyorlar.

Ağır şartlarda çalışan vatandaşlar aynı zaman da büyük geçim zorluğu yaşıyor, faturalarını ödeyemiyor. Hayatın her alanında artan fiyatlara rağmen maaşlara artış yapılmaması hepimizin belini büküyor.

Hepimiz daha güzel yaşamayı hakediyoruz. Bu hakkımızı elimizden alan şimdiki sağ hükümete dur demenin zamanı gelmiştir.

Clara, “Herkesi kucaklayan, herkesin kendisini ifade edebildiği toplumsal bir yaşam için bu seçimlerde Sp.a partisini tercih edelim. Geliniz bu onurlu mucadelemde bu yolda yürümek için oylarınızla bana destek verin.” dedi.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN