• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 4592
  • Dünkü Görüntülenme: 6456
  • Toplam Görüntülenme: 8690209

Avrupa’nın seyahat ve turizm sektörleri kısıtlamalara son verilmesi çağrısında bulundu.

21 Eylül 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
300 defa okundu.
Avrupa’nın seyahat ve turizm sektörleri kısıtlamalara son verilmesi çağrısında bulundu.

Belemtürk Haber Merkezi – Avrupa’nın seyahat ve turizm sektörlerinde yer alan yirmi kuruluş, Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’i zorunlu karantina kısıtlamalarını kaldırmaya çağırdı.

5.000’den fazla şirketi temsil eden seyahat ve turizim sektör kuruluşları, sistemin bir Avrupa seyahat testi protokolüyle değiştirilmesini istiyor.

Avrupa Komisyonu Başkanı von der Leyen’e hitaben yazılan açık bir mektupta, turizm sektörü kuruluşları “kaotik olarak gördükleri bu durumdan” şikayet ettiler ve “acil ihtiyaç” a değindiler.

Turizm kuruluşları, bir Avrupa test protokolü üzerinde anlaşılırsa, çok sayıda kısıtlamanın kaldırılabileceğini ifade etti. Böyle bir protokol, kişilerin serbest dolaşımını sağlamak, mevcut ayrımcılığı sona erdirmek ve tek pazar faaliyetini yeniden tesis etmek için çok önemli görüldüğünün altı çizildi.

Ayrıca, seyahat ve turizmin COVID-19 krizinden en çok etkilenen sektörler olduğunu ve bunun 27 milyon Avrupalıyı temsil eden birçok işletme ve çalışanının hayatta kalmasını tehdit ettiğini belirttiler.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN