• Bugün Görüntülenme: 1347
  • Dünkü Görüntülenme: 3064
  • Toplam Görüntülenme: 10059702

Avrupa’nın başkenti Brüksel’de 3 ülkenin aşı karşıtları gösteri düzenledi.

12 Eylül 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
492 defa okundu. defa okundu.
Avrupa’nın başkenti Brüksel’de 3 ülkenin aşı karşıtları gösteri düzenledi.

Belemtürk Haber Merkezi – Avrupa’nın kalbi Brüksel’de hükümetin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele politikalarına karşı gösteri düzenlendi.

Belçika’nın yanısıra Almanya ve Hollanda’dan gelen aşı karşıtı göstericilerin birlikte katıldığı yaklaşık 3 bin 500 kişi, aşı zorunluluğu ve kovid-19 aşı sertifikası uygulamalarını protesto etti.

AB Dijital Covid Sertifikasının Belçika versiyonu olan “Covid Safe Ticket” uygulamasının başkent Brüksel’de düşük aşılama oranı nedeniyle zorunlu olmasına göstericiler karşı çıkıyor.

Protestocuların sorunlarının merkezinde şu anda Belçika Danışma Kurulu’nun masasında bulunan aşılamayı zorunlu hale getirme önerisi; ve Covid Safe Ticket’in yalnızca büyük ölçekli etkinliklere değil, aynı zamanda restoranlara, barlara ve daha küçük konserlere girişe izin verecek şekilde genişletilmesi.

Europeans United’ın başkanı Tom Meert, VRT radyosuna yaptığı açıklamada, ” aşılamanın bir seçim olduğunu söylüyorsunuz ve sonra insanları bir seçim yaptıklarında cezalandırmaya başlıyorsunuz” dedi.

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN