Avrupa’da Coronavirüs vakası görülen ilk ülke belli oldu

25 Ocak 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1677 defa okundu. defa okundu.
Avrupa’da Coronavirüs vakası görülen ilk ülke belli oldu

Avrupa Birliği (AB) Çin’de ortaya çıkan yeni tip Coronavirüs salgınının AB ülkelerine ulaşabilme riskini düşük seviyeden orta seviyeye yükseltmişti.

Fransa’da 3 Coronavirüs vakası tespit edildi

Fransa’nın Le Parisien gazetesinde çıkan habere göre, Avrupa’da ilk Corana virisü Fransa’nın Bordeaux ve Paris şehirlerinde tespit edildi. Fransa Sağlık Bakanı Agnès Buzyn, dün akşam bir basın açıklaması yaparak, Coronavirüs tespit edilen ilk kişinin Bordeaux şehrinde, diğer 2 kişinin ise, Fransa’nın başkenti Paris’te bir hastanede tedavi altına alındığını açıklayarak, Avrupa’da başka kişilerde de bu vakanın görülmesinin muhtemel olduğu uyarısında bulundu.

Fransa Sağlık Bakanı Agnès Buzyn, Fransa’nın Bordeaux şehrinde, ilk olarak Corona enfeksiyonu taşıdığı tespit edilen hastanın kısa süre önce Çin’in Wuhan şehrinden geldiğini açıkladı.

Paris’te Corona enfeksiyonu taşıdığı tespit edilen diğer 2 hasta hakkında hiç bir ayrıntı paylaşmayan Bakan Buzyn’e göre, ülkede daha fazla Corana enfeksiyonun ortaya çıkma ihtimali var. Fransız bakan, yaptığı basın toplantısında “Bu salgını kontrol etmek için elimizden geleni yapacağız.” sözlerine yer verdi.

Çin’de 2 Aralık’ta Hubey eyaletinin Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip Coronavirüs ile bağlantılı 26 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN