• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 3580
  • Dünkü Görüntülenme: 5062
  • Toplam Görüntülenme: 8190001

AVRUPA ŞİRKETLER SPOR OYUNLARI GENT ŞEHRİNDE YAPILACAK

11 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
925 defa okundu.
AVRUPA ŞİRKETLER SPOR OYUNLARI GENT ŞEHRİNDE YAPILACAK

21.nci “Avrupa Şirketler Spor oyunları 2017 yılında 21 ile 25 Haziran arası Gent şehrinde gerçekleşecek.

Avrupa Şirketler Spor Oyunlarının organizasyonunu incelemek ve Gent şehrini tanıtmak için küçük bir heyet İtalya’nın Riccione sahil kasabasına gitti. Riccione’de katılımcılara Gent şehrini ve Flaman Ligi (VLB)’yi tanıtma adına bir Ghent House (Gent Evi) düzenlendi.

İlk olarak “Avrupa Şirketler Spor Oyunları” 799 katılımcısıyla, 1977 yılında Hollanda’nın Eindhoven şehrinde düzenlenmişti. Yarışma son 30 yılda önemli ölçüde büyüdü ve artık Avrupa çapında 5000’den fazla katılımcısı var. Riccione’de gerçekleşen yarışmada 24 Avrupa ülkesi temsil ediliyor ve aynı zamanda Çin ve Azerbaycan’da listeye eklendi. Katılımcıların 25 spor dalı ve üç paralimpik spor dalı arasında seçme olanağı olan 20.nci Avrupa Şirketler Spor Oyunları 3 Haziran 2015 Çarşamba günü Riccione’de görkemli bir bayrak geçit töreniyle resmi açılışını yaptı.

Gent heyeti Riccione’da tesisleri ziyaret ederek, organizasyon ile birlikte 2017 yılında Gent şehrinde gerçekleşecek olan yarışmanın olası zorluklarını incelediler. 05 Haziran cuma günü Gent belediyesi, Şirketler Spor oyunları Avrupa Federasyonuna genel kurul toplantı adaylığın durumunu sundu.

6 Haziran cumartesi günü resmi törende tüm katılımcıların huzurunda, Spordan sorumlu Gent Belediye Başkan Yardımcıs Resul Tapmaz, Riccione kasabasının Belediye Başkanı Renata Sindaco’nun elinden bayrağı teslim alarak, 2017 Avrupa Şirketler Spor Oyunlarını Gent şehrine taşıdı.

Resul Tapmaz, “Gent şehrinde biz son 10 yıldır spor altyapısı açısından büyük ilerlemeler kaydettik. Bu konuda Gent Belediyesi sıkca düzenlediği büyük faaliyetlerle deneyimlidir. Gent şehri Avrupa’nın merkezinde bulunması ve sahip olduğu eşsiz tarihi çarşısıyla adaylığını kabul ettirdi. Gent için 5.000’den fazla sporcunun gelip şehri keşfetmesi bizim için büyük ekonomik değer taşıyor.” dedi.

HABER: ZEHRA ÖZER
BELEMTÜRK HABER KOORDİNATÖRÜ

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN