• Dolar Alış / Satış: 6.066 / 6.077
  • Euro Alış / Satış: 6.786 / 6.799
  • Bugün Görüntülenme: 127
  • Dünkü Görüntülenme: 2984
  • Toplam Görüntülenme: 5965461

Avrupa Birliği fonlarıyla alakalı yolsuzluk iddialarını araştıran gazeteci öldürüldü.

8 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1038 defa okundu.

Bulgaristan’da Avrupa Birliği fonlarıyla alakalı yolsuzluk iddialarını araştıran Viktoria Marinova isimli gazeteci öldürüldü.

BULGARİSTAN – Bulgaristan’da bir televizyon kanalında araştırmacı gazeteci olarak çalışan Viktoria Marinova’nın cesedi bir parkta bulundu. Son olarak AB fonlarında büyük bir yolsuzluk iddiasını programına taşıyan Marinova’nın öldürülmeden önce tecavüze uğradığı bildirildi.

Bulgaristan’da TVN adlı bir televizyon kanalında araştırmacı gazeteci olarak çalışan 30 yaşındaki Viktoria Marinova, Rusçuk kentinde tecavüze uğradıktan sonra öldürüldü. Marinova’nın son olarak AB fonlarında yapılan bir yolsuzluğu gündeme getirdiği öğrenildi.

Bulgaristan Rusçuk bölge savcısı Georgi Georgiev, gazetecinin cansız bedeninin Cumartesi günü bir parkta bulunduğunu, cep telefonunun, arabasının anahtarlarının, gözlüğünün ve bazı giysilerinin kayıp olduğunu söyledi.

Savcı, cinayetle ilgili açılan soruşturmada, başına aldığı darbeler ve boğulma sonucu öldüğü belirlenen Marinova’nın kişisel ve mesleki bağlantılarının araştırıldığını ifade etti.

İçişleri Bakanı Mladen Marinov, gazetecinin öldürülmeden önce tecavüze uğradığını doğruladı.

AFP’nin haberine göre Bulgar polisi cinayetin Marinova’nın meslekiyle ilgisi bulunmadığı görüşünde. Marinova Rusçuk’un yerel televizyonu TVN’de “Dedektör” adlı programının 30 Eylül’de yayınlanan son bölümünde tanınmış iş insanları ve siyasetçilerin dahil olduğu AB fonlarındaki yolsuzlukları araştıran gazeteciler Dimitar Stoyanov ve Attila Biro ile bir söyleşiye yer vermişti.

Stoyanov ve Biro, daha önce sözkonusu araştırmaları nedeniyle gözaltına alınıp serbest bırakılmıştı. TVN kanalından bir gazeteci AFP’ye yaptığı açıklamada programın ardından herhangi bir tehdit almadıklarını belirterek, Marinova’nın öldürülmesiyle şoke olduklarını ve güvenlikleri konusunda endişe duyduklarını aktardı.

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN