• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 4712
  • Dünkü Görüntülenme: 6456
  • Toplam Görüntülenme: 8690329

Avrupa Birliği 5 ülkenin finansal piyasalara erişim haklarını kaldırdı

29 Temmuz 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
543 defa okundu.
Avrupa Birliği 5 ülkenin finansal piyasalara erişim haklarını kaldırdı

AB, kredi derecelendirme kuruluşlarını yeterince denetlemedikleri için aralarında Avustralya ve Kanada’nın da bulunduğu 5 ülkenin finansal piyasalara erişim haklarını kaldırdı.

AB Komisyonu, üçüncü ülkelerin birlik finansal hizmetlerine erişimlerini sağlayan “denkliklerinin” yeniden değerlendirildiğini açıkladı.

Açıklamada, kredi değerlendirme kuruluşlarını AB standartlarında denetlemedikleri gerekçesiyle Avusturalya, Kanada, Arjantin, Brezilya ve Singapur’un birlik finansal piyasalarına erişim haklarının yürürlükten kaldırıldığı kaydedildi.

AB denkliğinin birlik dışındaki ülkelerde finansal hizmetler sunan şirket veya kurumlara aynı düzenlemeleri ve denetimleri uyguladıkları sürece Avrupa’da işlem yapma hakkı tanıdığı anımsatılan açıklamada, ABD, Japonya, Meksika ve Hong Kong’un ise mevcut denkliğinin uzatıldığı belirtildi.

AB’nin ilk defa uyguladığı denklik iptali kararı; Brexit hazırlığında olan İngiltere’nin ayrılık sonrasında AB piyasalarına erişimi için birlik kurallarına uyması gerektiği uyarısı olarak da algılandı.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN