• Dolar Alış / Satış: 5.87 / 5.881
  • Euro Alış / Satış: 6.585 / 6.596
  • Bugün Görüntülenme: 485
  • Dünkü Görüntülenme: 2341
  • Toplam Görüntülenme: 6037392

Avrupa Aşırı Sağının AP Seçimleri Planı, İslam, Göçmen ve Türkiye Karşıtlığı Üzerine

9 Nisan 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
197 defa okundu.
Avrupa Aşırı Sağının AP Seçimleri Planı, İslam, Göçmen ve Türkiye Karşıtlığı Üzerine

Avrupa’daki bazı aşırı sağ partiler, 26 Mayıs’ta yapılacak Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde ortak stratejilerini İslam, göçmen ve Türkiye karşıtlığı üzerine belirledi.

İtalya’da hükümet ortağı aşırı sağ görüşlü Lig partisinin inisiyatifiyle Milano’da yapılan toplantıya, “Almanya için Alternatif” (AfD), “Finler Partisi” ve “Danimarka Halk Partisi” temsilcileri katıldı.

Düzenlenen ortak basın toplantısında, aşırı sağın AP seçimlerinde ortak stratejisini İslam, göçmen ve Türkiye karşıtlığı üzerine kurduğu görüldü.

İtalya’daki Lig partisinin lideri aynı zamanda Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Matteo Salvini, “Bizim için Türkiye, Avrupa değil ve asla da olmayacak. Katılım süreci durdurulmadı, kapatılıyor, tamamen kesiliyor çünkü Türkiye’nin Avrupa Birliği ile ne alakası var. Bunu bana Halk Partisi ve sosyalistler açıklamalı. Bizim bu konuyla ilgili fikrimiz çok açık.” dedi.

Türkiye’nin AB için “dış güç” olduğunu savunan Salvini, AB fonlarından Türkiye’ye yapılan yardımları da eleştirdi.

Finler Partisi’nden Olli Kotro da “Kültürümüzü ortadan kaldırmaya çalışan bir ideolojiye karşı buradayız. Bu ideolojinin adı: Siyasi İslam. Avrupa için kalıcı bir tehdit. Biz, Avrupa kültürünü korumak ve desteklemek istiyoruz. Yabancı bir kültür için kendimizi kurban etmek istemiyoruz. Üye ülkelerin ulusal egemenliğini de korumak istiyoruz.” ifadesini kullandı.

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

018-

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN