• Dolar Alış / Satış: 5.371 / 5.381
  • Euro Alış / Satış: 6.076 / 6.087
  • Bugün Görüntülenme: 4546
  • Dünkü Görüntülenme: 3348
  • Toplam Görüntülenme: 5586254

Arabasız Pazar Günü’nde Gent Sokakları Yaya ve Bisikletlilerin Oldu

16 Eylül 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1022 defa okundu.
Arabasız Pazar Günü’nde Gent Sokakları Yaya ve Bisikletlilerin Oldu

Her yıl Gent şehrinde yapılan “Arabasız Pazar Günü” etkinliği kapsamında yollar araçlara kapatıldı.

Gent şehr merkezine sadece taksiler, bisiklet taksiler, ambulanslar, itfaiye, belediye yolcu otobüsleri, engelli sürücüler, atlı faytonlar ve bisiklet kullanıcıları girebildi.

16 Eylül günü sabah saat 08.00 ile akşam 18.00 arasında kapsayan yasak nedeniyle Gent şehrinde bir çok gösteriler ve çocuklar için bir çok aktiviteler düzenlendi. Havanında güneşli ve güzel olması sebebiyle aileler ve çocuklar keyifli ve eğlenceli bir pazar yaşadılar.

Gent belediye hizmet binasının yan tarafındaki Stadshal’da, çocuklar için özel oluşturulan kapalı alanda, çocuklara hem bisiklet sürmesini, hemde trafik kuralları, eğlenceli bir şekilde uygulamalı olarak öğretildi. Bazı çocuklar ise, alana kurulan şişme oyun balonun da yeni tanıştıkları arkadaşları ile oynadılar.

Biraz daha yetişkin çocuklar için, Stadshal’da hazırlanan ayrı bir bölümde, drone hava helikopterlerinin nasıl uçurulduğu bilgisi verilerek, gençler aldıkları bilgiler doğrultusunda drone hava helikopterlerini uçurmaya çalıştılar.

Gent şehir merkezinin kalabalık olmasını fırsat bilen bazı siyasetçiler ise, 14 Ekim belediye seçimleri için kendilerini tanıtan seçim afişlerini dağıttılar.

Yeşiller partisinden 14 ekim de yapılacak seçimlerde Flaman Bölgesi Eyalet Meclisine (Provincie) girmek için mücadele edecek olan Rukiye Çığlı, Belemtürk Genel Yayın Yönetmeni Cihan Çöl’e, ” Drongen’dan benden başka aday yok. Bu yüzden şanslı olduğumu düşünüyorum. Kimseye rakip değilim ama bende varım. Belçika’da 35 yıldır çalışıyorum. Son 25 yıldır sosyal sektörde çalışıyorum. Alt yapım var ama, siyaset tecrübemi dahada ilerletmek için çalışma ve öğrenme azmim devam edecek.Bütün vatandaşlara eşit mesafede olduğum için, halkın güveniyle sonuç elde edeceğime inanıyorum.” sözlerine yer verdi.

HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN