• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1642
  • Dünkü Görüntülenme: 5484
  • Toplam Görüntülenme: 7870405

Araba ile Türkiye’ye gidecek olanların dikkatine: Koronavirüs olmadığınıza dair belge istenecek

15 Mayıs 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2490 defa okundu.
Araba ile Türkiye’ye gidecek olanların dikkatine: Koronavirüs olmadığınıza dair belge istenecek

Belçika Cihan Çöl (Belemtürk Bir çok ülke 15 Haziran’dan itibaren transit geçiş için sınırlarını açıyor. Fakat, Gümrük kapılarından geçişte Sırbistan ve Hırvatistan bazı güvenlik önlemlerini devreye sokacaklar. Sırbistan’da 1 Haziran’dan itibaren komşu ülkelere sınırlar açılıyor. Bu ülkeler Bosna Hersek, Karadağ, Kuzey Mekedonya ve Arnavutluk sınırları olacak.

Bizleri ilgilendiren husus ise, Sırbistan 15 Haziran’dan itibaren transit geçişlere izin verecek. Bununla ilgili bir takım önlemleri de devreye sokacak.

Sırbistan’dan geçecek olan vatandaşlar gümrük kapılarında Covid-19 olmadığını gösteren belgeyi göstermek zorunda olacak. Gümrükte güvenlik güçlerine göstermek zorunda olduğunuz Koronavirüs olmadığınızı gösteren belgenin son 72 saat içinde alınmış olması zorunluluğu vardır.

Sırp yetkilerden yapılan açıklamaya göre, 15 Haziran’dan itibaren Covid 19 olmadığınıza dair belgeyi ibraz edemeyenler, gümrük kapılarında kişi başı 60 euro karşılığı test yaptırabilecek. Eğer test sonucunda negatif bir durum varsa, ülkeden geçişinize müsade edilecek.

Sırbistan’ın yanı sıra Hırvatistan’da da durum aynı olacak. Fakat Hırvatistan sınırında koronavirüs testi yaptırmanın ücreti 200 Euro olacak. Koronavirüs testi negatif de olsa Hırvatistan’nı da geçebileceksiniz. Sırbistan ve Hırvatistan’ın yanı sıra Macaristan’ın da aynı uygulamayı hayata geçirmek için bir açıklama yapması bekleniyor.

Taner İkiz, Belemtürk haber merkezimize yaptığı açıklamada, Dışişleri Bakanlığı’nın ve Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) konuyla ilgili çalışma başlattığı bilgisini paylaştı. https://www.facebook.com/Tnr.Ikz

HABER VİDEO

Anahtar Kelime: , ,

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN