• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 4290
  • Dünkü Görüntülenme: 2938
  • Toplam Görüntülenme: 8537731

Anvers Belediye Başkanı Bart De Wever (N-VA), Anvers’teki Silahlı Saldırı İçin ” Şok Oldum” İfadesini Kullandı

3 Şubat 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1415 defa okundu.
Anvers Belediye Başkanı Bart De Wever (N-VA), Anvers’teki Silahlı Saldırı İçin  ” Şok Oldum” İfadesini Kullandı

Belçika ve Avrupa’nın resmi olarak terör örgütü listesinde bulunan terör örgütü PKK ve yandaşlarına, herzaman gösteri ve yürüyüş hakkı veren Anvers Belediye Başkanı Bart De Wever (N-VA), Belçika basınına verdiği demeçte, dün Anvers “Brederode caddesinde yaşanan olay için şok oldum, ifadesini kullandı.

Yaşanan olayla ilgili araştırmanın titizlikle yürütüldüğünü söyleyen Anvers Belediye Başkanı Bart De Wever (N-VA), kamu düzenini korumak ve şehrin barış içinde yaşamasını sağlamak için, ara bulucu ekiplerin çalışmalarına devam ettiği açıklamasını yaptı.

Belçika ve Avrupa’nın resmi olarak terör örgütü listesinde olmasına rağmen, PKK ve yandaşlarına her defasında sık sık gösteri ve yürüyüş izni veren Anvers belediye başkanı Bart De Wever’ın, toplumsal barışı ve kamu düzenini sağlamak istediklerine dair yaptığı açıklamalar, Anvers şehrinde ve Belçika’da yaşayan Türkler arasında inandırıcı ve samimi bulunmadı.

Anvers şehrinde yaşayan Türkler, terör örgütü PKK ve yandaşlarına verilen her gösteri ve yürüyüş sonrası Türk vatandaşlarına yapılan saldırılara dikkat çekerek, bu olayların yaşanmasına sebep olarak terör örgütü PKK ve yandaşlarına gösteri ve yürüyüs hakkı veren Belediye Başkanı Bart De Wever’ı sorumlu tutuyor.

Antwerpen Brederode Caddesi ile buraya yakın sokakların sağlanan sakinliğinin devam etmesi için 70’in üzerinde polisin görevlendirildiğini söyleyen Bart De Wever, yaptığı açıklamada her iki tarafı kamu düzenini bozmamaları konusunda uyardı.

(Haber Merkezi)

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN