• Dolar Alış / Satış: 5.341 / 5.351
  • Euro Alış / Satış: 6.057 / 6.067
  • Bugün Görüntülenme: 13385
  • Dünkü Görüntülenme: 27318
  • Toplam Görüntülenme: 5488722

Anderlecht Belediye Meclis Üyesi Mustafa Ulusoy, Avrupa Birliği’nin Gurbetçi Kazalarına İlgisizliğine Dikkat Çekti

2 Ağustos 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
509 defa okundu.
Anderlecht Belediye Meclis Üyesi Mustafa Ulusoy, Avrupa Birliği’nin Gurbetçi Kazalarına İlgisizliğine Dikkat Çekti

Avrupa Birliği Gurbetçi Kazalarına İlgisiz !

EuroAcademic EASC Başkanı ve Anderlecht Belediye Meclis Üyesi Mustafa Ulusoy, özel facebook hesabından bir paylaşım yaparak, Avrupa Birliği’nin gurbetçi kazalarına ilgisizliğine dikkat çekerek “Giderek daha fazla yaşanan izin yolu kazalarına karşı Avrupa Birliği’nin sessiz kalması ve hiçbir tedbir alınmaması konusunda EuroAcademic EASC olarak girişim yapılacaktır. Bu konuda dosyaya dahil edilmesi için yaşadığınız olaylar ve önerilerinizi info@euroacademic.eu adresine vatandaşların ellerindeki verileri göndermesini istedi.

Ulusoy, “Bu konuda ilk öneri olarak yol üzerinde her 300-500 km’de bir güvenli dinlenme ve ihtiyaç molası verilebilecek donanımlı tesislerin kurulması talep edilecektir” sözlerine yer vererek, “Konuya ilgi gösterilmesi girişimin başarısını etkileyecektir” dedi.

Yeterli önlemlerin alınmadığı yollarda can kayıpları yaşanıyor.

Her yıl yaz aylarında anavatanları Türkiye’ye yaz tatili için araçlarıyla giden Avrupalı Türkler yaşanan trafik kazalarında hayatlarını kaybetmeye devam ediyor.

Sadece aday ülke sırbistan dışında diğer yol güzergahının AB üyesi ülkelerden geçtiği izin yolunda bu yıl da trafik kazaları yaşanmaya devam ediyor.

Avrupa Birliği tarafında hiçbir açıklama ve tedbir girişimi yapılmaması ise Avrupalı Türklerin Avrupa Birliği nezdinde yeterince önem görmediği izlenimi doğuruyor.

Yıllardır yollarda rüşvet, çeteler, soygunlarla mücadele eden Avrupalı Türklerin yaşadığı en büyük sorun ise güvenli dinlenme tesisi olmayışı olarak dikkat çekiyor.

EuroAcademic EASC olarak AB nezdinde konuyla ilgili girişim yapılacaktır.

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN