• Bugün Görüntülenme: 2020
  • Dünkü Görüntülenme: 3592
  • Toplam Görüntülenme: 9751740

AB’den bazı ülkelerle turizm görüşmeleri

11 Mayıs 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
546 defa okundu. defa okundu.
AB’den bazı ülkelerle turizm görüşmeleri

Avrupa Birliği yönetimi, bu yaz aşı sertifikası sayesinde AB’ye turistik seyahatlere izin verebilmek için bazı ülkelerle görüşmeler yapıyor.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı Maros Sefcovic, AB’nin aşı sertifikasını kullanıma sokmak amacıyla teknik ve yasal çalışmaların sürdüğünü söyledi. Bu yaza kadar bu çalışmaları tamamlamayı ümit ettiklerini ifade etti.

Sertifikanın akıllı telefonlarla uyumlu olacağını ve diğer AB ülkeleriyle işlerliği bulunması gerektiğini vurgulayan Sefcovic, dünyanın diğer bölgelerinden turistleri de ağırlamak istediklerini ifade etti.

Ülke isimleri vermedi

“Bu yüzden ABD, Dünya Sağlık Örgütü ve komşularımızla görüşmelerimiz hakkında bakanlara bilgi verdim” diyen Sefcovic, bu ülkelerin hangileri olduğu hakkında bilgi vermedi.

Şu ana kadar aşı sertifikası konusunda çok iyi ilerleme kaydettiklerini belirten Sefkovic, “Bunu yazdan önce sonuçlandıracağımıza inanıyorum” diye konuştu.

AB’de aşı sertifikası hazırlığı

AB’nin haziran ayında kullanıma sunmayı öngördüğü aşı sertifikası, öncelikle AB içinde yaşayanların birlik sınırları içinde seyahat kısıtlamalarına maruz kalmadan seyahat edebilmesini amaçlıyor

Reklamlar

Demirel İnsaat
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN