• Bugün Görüntülenme: 2179
  • Dünkü Görüntülenme: 3247
  • Toplam Görüntülenme: 10179422

AB’den aşı üreticilerine ‘yükümlülük’ uyarısı

26 Ocak 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
607 defa okundu. defa okundu.
AB’den aşı üreticilerine ‘yükümlülük’ uyarısı

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, “Avrupa, dünyanın ilk Kovid-19 aşılarının geliştirilmesine katkı sağlamak için milyarlarca avro yatırım yaptı. Şimdi şirketler yükümlülüklerini yerine getirmeli ve aşıları yerine ulaştırmalı.” dedi.

Ursula von der Leyen, Dünya Ekonomik Forumu (WEF) Davos çevrim içi toplantıları kapsamında yaptığı konuşmada, hem aşı üreticilerine hem de dijital alanda faaliyet gösteren firmalara uyarılarda bulundu.

AB ülkelerinde Kovid-19 aşısı üreten bütün şirketlerin üçüncü ülkelere aşı ihraç etmek istediklerinde bildirimde bulunmaları gerekecek bir sistem getireceklerine işaret eden Von der Leyen, “Aşı ihracatında şeffaflık mekanizması kuracağız.” diye konuştu.

Von der Leyen, AB’nin Kovid-19’a karşı aşı geliştirilmesine yönelik araştırmalara ve üretim tesislerine mali katkı sağladığını hatırlatarak, “Avrupa, dünyanın ilk Kovid-19 aşılarının geliştirilmesine katkı sağlamak için milyarlarca avro yatırım yaptı. Şimdi şirketler yükümlülüklerini yerine getirmeli ve aşıları yerine ulaştırmalı.” ifadesini kullandı.

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN