AB liderleri, sınırların kapatılması önerisini kabul etmedi.

22 Ocak 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
683 defa okundu. defa okundu.
AB liderleri, sınırların kapatılması önerisini kabul etmedi.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika Başbakanı Alexander De Croo’nun geçici olarak sınırların kapatılması yönündeki önerisi AB liderleri tarafından kabul görmedi.

Telekonferans yöntemiyle sanal bir zirve toplantısı gerçekleştiren Avrupalı liderler, zorunlu olmayan seyahat yasağına karşı çıkmazken, iç pazarın düzgün işleyişinin tehlikeye atılmaması için Avrupa ülkeleri arasındaki sınırların açık kalması gerektiğine karar verdiler.

VRT muhabiri Leen De Witte, Belçika’nın Avrupa içinde zorunlu olmayan seyahatlerin yasaklanması konusunda ısrar ettiğini ve Başbakan Alexander De Croo’nun komşu ülkeler Almanya, Hollanda, Fransa, Finlandiya, Danimarka, Avusturya ve İrlanda’dan destek aldığını söyledi.

Ayrıca, “Başbakan De Croo’nun yarın öğleden sonra yapılacak Danışma Komitesi toplantısında gereksiz seyahatleri yasaklama önerisini masaya koyacak.” dedi.

Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel ise, “zorunlu olmayan seyahat kısıtlamaları dikkate alınmalıdır” sözlerine yer verdi.

Belçika Danışma Komitesi corona virüsle mücadelede ne gibi ek önlemler almaları gerektiğini görmek için bugün öğleden sonra toplanacak.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN