• Bugün Görüntülenme: 3114
  • Dünkü Görüntülenme: 4094
  • Toplam Görüntülenme: 10160328

AB Konseyi Başkanı Michel’in istifası için kadın derneklerinden imza kampanyası

11 Nisan 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
712 defa okundu. defa okundu.
AB Konseyi Başkanı Michel’in istifası için kadın derneklerinden imza kampanyası

Avrupa ülkelerinde faaliyet gösteren bazı kadın dernekleri, AB yönetiminin Türkiye ziyaretindeki protokol olayının ardından AB Konseyi Başkanı Michel’in istifa etmesi talebiyle imza kampanyası başlattı.

Belçika basınındaki haberlere göre, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ve AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’in Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmelerinde yaşanan ve Avrupa basınında “Sofagate” olarak adlandırılan protokol olayının ardından kadın hakları ve cinsiyet eşitliği konularında çalışan bazı kadın kuruluşları, Michel’e tepki gösterdi.

Millennia Vakfı öncülüğündeki kuruluşlar, Michel’in von der Leyen’i “küçük düşürdüğü” gerekçesiyle istifa etmesi talebiyle mektup hazırladı.

Bu amaçla hazırlanan mektuba, Belçika, Fransa, İtalya gibi ülkelerden kısa sürede 3 binden fazla kişinin imza attığı bildirildi. AB dışındaki ülkelerden de birçok kadının kampanyaya imza verdiği kaydedildi.

Kadın hakları kuruluşları, Michel’in “büyük hata yaptığını” belirterek, von der Leyen’in şahsında bütün kadınların küçük düşürüldüğünü belirtti.

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN