• Dolar Alış / Satış: 6.066 / 6.077
  • Euro Alış / Satış: 6.786 / 6.799
  • Bugün Görüntülenme: 2173
  • Dünkü Görüntülenme: 4141
  • Toplam Görüntülenme: 5964523

Aalst Belediye Meclis Üyesi Fatma Yıldız, “Avrupadaki Politikacılar Nefret Ektiler Şimdi Terör Biçiyorlar”

17 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
329 defa okundu.

Aalst Belediye Meclis Üyesi Fatma Yıldız (Groen), Yeni Zelanda’nın ChristChurch kentindeki iki camiye, cuma namazı sırasında silahlı terör saldırısında 50 kişinin öldürülmesine ilişkin olarak “Avrupadaki politikacılar nefret ektiler, şimdi ise terör biçiyorlar” sözlerine yer verdi.

Yıldız sözlerine şöyle devam etti :

“Avrupadaki politikacılar küçük menfaatler ve oylar peşinde nefret ektiler şimdi terör biçiyorlar. Hayvanları bile utandıracak insanlık dışı canilik baş gösterdi.

Cuma günü cami saldırısı korktuğum ama beklenilen bir durumdu. İnsanlara nefret korku ve bazı grupları hedef gösterirlerken her insanın aynı sakinlikte ve zekada hareket etmeyeceklerini hesaba almaları gerekirdi.

Birkaç küçük küfür sözüyle başlayıp sonra ben rasist değilim sözleriyle tüm ırkçılıklarını ortaya koyan sözler kullanmaları bu olaya yavaş yavaş yaklaşma sebebi oldu.

Benim şaşkınlığım başka zaman olsa velveleyi koparan Avrupadaki bazı politikacılar acımızı paylaşmak yerine, olayın hafifletici nedenlerini arama peşinde ve çift standart davranış sergilemekte.

Belçika’da yetkililer, bu nefret kusan korku saçan gruplara acil mudafa etmese toplumu ikiye bölen ve bircok grupları ötekileştiren kötü zihniyetlerin, daha büyük hasarlar açmaları kaçınılmaz olacak. Ben bir politikaci olarak bu konunun üzerine gideceğimden hiç kimsenin şüphesi olmasın!

Halkımızı bu konuda sağduyuya çağırıyorum. Nefrete nefretle, ırkçılığa ırkçılıkla karşılık vermeyelim. Bu toplumda, Avrupa’da barış içinde yaşamın yollarını bilmeliyiz. Gençlerimizin yıkıcı tavırlara karşı aynı tepkiyi göstermeyip daha mantıklı, sağlıklı ve yapıcı hareket etmeleri gerektiğini düşünüyorum ve onlardan bunu rica ediyorum.” dedi.

Seçeneğimiz şu diyen Yıldız, “korku yerine umut, güvensizlik yerine güven, ayrımcılık yerine beraberlik, bencillik yerine paylaşımcılık, nefret yerine barış. Güzel bir gelecek için bunlara bizim ve gelecek neslimizin ihtiyacı olacak.

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

018-

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN