• Bugün Görüntülenme: 1281
  • Dünkü Görüntülenme: 3064
  • Toplam Görüntülenme: 10059636

Aalst Belediye Meclis Üyesi Fatma Yıldız, Aalst Şehrinde Korkan ve Nefret Eden Bir Toplum Oluşturmak İstiyorlar

16 Şubat 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1104 defa okundu. defa okundu.
Aalst Belediye Meclis Üyesi Fatma Yıldız, Aalst Şehrinde  Korkan ve Nefret Eden Bir Toplum Oluşturmak İstiyorlar

Belçika’nın Flaman bölgesinde yer alan Aalst belediye meclis üyesi Fatma Yıldız, Aalst kentinde Irkçı Vlaams Belang partisinin mayıs ayında gerçekleşecek seçimler yaklaştıkça, kendisinin hedef alındığına vurgu yaparak, “Korkan ve Nefret Eden Bir Toplum Oluşturmak İstiyorlar” açıklamasında bulundu.

Toplumsal davaları meclise taşıdığı için Belçika’da aşırı sağcı Flaman Çıkarları Partisi Grup Başkanı Michel Van Brempt, Meclis Üyesi Fatma Yıldız’a, Belçika’ya uyum sağlamasını ya da ülkeyi terk etmesi küstahlığında bulundu.

Başörtülüyüm diye sürekli saldırılara maruz kaldığını ve ırkçı Vlaams Belang partisi tarafından hedef görüldüğünü söyleyen Yıldız, “Ben Aalst topraklarında yaşayan ve kendini Aalstlı hisseden bir belediye meclis üyesiyim. Şayet sağlıklı ve yapıcı bir politika yapmak istiyorsak, bu hadsiz tavırların değişmesi gerekiyor” sözleriyle, duruşunu ırkçı Vlaams Belang partisine karşı sertleştirdi.

Geçtiğimiz günlerde Aalst şehrinde bir devlet okulunun, “çocuklarla farklı dinler gezisi kapsamında Aallst Kevser Camisi’ne gerçekleştirilen gezi için “ÇOCUKLARIMIZA ZORLA NAMAZ KILDIRIYORLAR” yaygarasını gazetelere manşet yaptıran Vlaams Belang, çirkin yüzünü göstermeye devam etti.

Irkçı Vlaams Belang partisinin görüşülmek üzere sevgililer gününde Aalst belediye meclisine taşıdığı önerge için söz alan Fatma Yıldız (Groen), “Ben cami başkanıyla görüştüm. Böyle bir şey kesinlikle söz konusu değil. Küçücük beyinlere nefret ve korku tohumları aşılamayalım. Çocuklar, Aalst şehrinde farklı kültür ve dinler olduğunun zaten bilincindeler. En azından daha yakından tanımak onlara bir şey kaybettirmez güven ve bilgi kazandırır. Bizim çocuklarımızda kiliselere gidiyor. Bende “Dames Van Maria” rahibe okulunda okudum. Çocuklarım katolik okullarında okudular ama bu onların dinlerini değiştirmedi. Aksine farklı dinleri tanımaları, kıyaslamaları ve farklılıklar görme açısından faydalı olabilir diye düşündüm. Hala bizim ailelerimizin çocukları kilise gezilerine gidip kiliseleri yakından tanımakta. Sırf politik ve oy toplama adına, gelecek nesile nefret ve korku aşılayıp, bir yanındakinden korkan ve nefret eden bir toplum oluşturulmakta. Bu çok üzücü ve korkunç bir durum” diyen YILDIZ, “ Eğer gelecek meclis toplantısına bu konuyu taşırlarsa, meclis üyelerine daha yapıcı, daha birleştirici bir tutum almaları için çağrıda bulunacağım. Avrupa’ın merkezindeki bir şehrin, kendi çevrelerine duvar örmeleri anlaşılır ve kabul edilir bir durum değil. Tahammülsüzlük sadece kültürler arası sürtüşmeye yol açar. Sağlıklı bir Aalst için, inançlara saygılı olmak çözümün anahtarı olacaktır” dedi.

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN