• Bugün Görüntülenme: 333
  • Dünkü Görüntülenme: 3244
  • Toplam Görüntülenme: 10160791

5. defa düzenlenen ‘Oh Festival’ önceki yıllara göre daha büyük bir ilgi gördü.

22 Mayıs 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1782 defa okundu. defa okundu.
5. defa düzenlenen   ‘Oh Festival’  önceki yıllara göre daha büyük bir  ilgi gördü.

Saint-Josse Belediye Başkanı Emir Kır ve Belediye Yönetimi inisiyatifiyle, Place Houwaert ve çevresinde bu yıl 5. defa düzenlenen ‘Oh Festival’ önceki yıllara göre daha büyük bir ilgi gördü.

20 Mayıs Cumartesi günü geleneksel açılış korteji ile saat 13:00’de sanatçılarla birlikte start alan ‘Oh Festival’, Place Houwaert ve Liedekerke sokağını tiyatro, müzik, dans ve gösteri sahnesine çevirerek, sanatı sokakda halk ile buluşturdu.

İkinci ve son gün 21 mayıs 2016 Pazar günü muhteşem gösterilerle sona eren ‘Oh Festival’ havanında güzel olması nedeniyle vatandaşların büyük akınına uğradı. Her ayrıntıyla yakından ilgilenen Başkan Emir Kır, festival boyunca vatandaşlarla yakından ilgilendi ve dans gösterilerine bizzat katılarak, vatandaşla sohbet etti ve sorunlarını dinledi.

Vatandaşların sevgi gösterilerine tek tek tokalaşarak karşılık veren Kır, dünyanın dört bir yanından gelen 90 kadar sanatcıyı bölge halkıyla buluşturdu.

Bölge esnafının yüzünün güldüğü, değişik kültürlere bağlı bir çok vatandaşın güzel bir hafta sonu yaşadığı, yeni dostlukların kurulduğu festival, iki gün boyunca bölge halkına, dış bölgelerden ve diğer ülkelerden gelen bir çok ziyaretçiye, mutlu ve güzel bir hafta sonu yaşattı.

Başkent Brüksel’in Saint-Jose belediye başkanı Emir Kır, Belemtürk’e yağtığı açıklamada “ Bizleri halkla birleştiren, vatandaşlarımızı aynı zamanda sanatla buluşturan ‘Oh Festival’, vazgeçilmez bir etkinlik haline gelmiştir. Steurs mahallesi unutulmuş bir mahalle idi. Burada bir çok vatandaş yaşıyor. Evler eski odalar daracık ve bahçesiz. Bu mahalleye önem verdiğimizi ispatlamak için bu mahallede sadece sözde değil özde de faailiyet yapmamız gerekiyordu. Bu yüzden 5 yıldır bu güzel festivali düzenliyoruz. Bölge esnafına ve bölge vatandaşlarına büyük katkı ve canlılık katan bu festival, bu bölgenin evden çıkamayan çocuk ve insanlarına bir bahçe bir pencere olmuştur. Mahallemizi çiçeklendirerek bölge vatandaşlarının sohbet ederek oturabilecekleri, yeni dostluklar oluşturabilecekleri bir mahalle oluşturduk. Bugün şunu görmüş olduk hangi kökenden olursa olsun sanat insanları birleştiriyor. İnsanların yüzü gülüyor, bu çok büyük bir mutluluk bizim için” sözlerine yer verdi.

HABER FOTOĞRAFLARI

Anahtar Kelime: , ,

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN