4 Yaşındaki Dean’ı öldürmekten tutuklu bakıcısı Dave de Kock Belçika’da yargılanacak.

20 Ocak 2022
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1335 defa okundu. defa okundu.
4 Yaşındaki Dean’ı  öldürmekten tutuklu bakıcısı Dave de Kock Belçika’da yargılanacak.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’da geçen hafta Çarşamba günü, 4 yaşındaki Dean’ın bakıcılığını yapan Dave De Kock’un, çocuğu aileye geri bırakmaması üzerine Belçika ve Hollanda polisi arama çalışmaları başlattı.

Kayıp, 4 yaşındaki Dean Verberckmoes’un cansız bedeni Hollanda’nın Zeeland bölgesindeki Neeltje Jans Adası’nda bulundu. Çocuğun 34 yaşındaki bakıcısı Dave de Kock ise cesedin bulunduğu bölgenin yaklaşık 120 kilometre kuzeydoğusundaki Meerkerk kasabasında Pazartesi günü gözaltına alınarak tutuklandı.

Belçikalı yetkililerin, Hollanda’da tutuklu çocuk bakıcısı Dave De Kock’un, Belçika’ya iade edilmesi yönündeki talebi, Hollanda Kamu Savcılığı tarafından kabul edildi.

Bugün, Hollanda’nın başkenti Amterdam’da sorgu yargıcının önüne çıkacak olan Dave De Kock’un, çok kısa süre içinde Belçika’ya iadesi bekleniyor. Aile avukatı Jef Vermassen, İade süreci gerçekleştirdikten sonra davanın Gent Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüleceğini kaydetti.

Dave De Kock

Şüphelilerin, mağdurların ve çocuğun akrabalarının hepsinin Belçika’da yaşaması, bakıcı Dave De Kock’un iade talebinde büyük kolaylık sağlarken, müfettişler 4 yaşındaki Dean’ın Hollanda’da değil, Belçika’da bir kaç gün önce ölmüş olduğu gerçeğini hesaba katmak gerektiğinin üstünü çiziyor.

Doğu Flaman Cumhuriyet Savcılığı, 4 yaşındaki Dean’ın, gerçek ölüm sebebinin belirlenmesi için Hollanda’nın Lahey (DenHaag) şehrinde otopsi yapıldığı bilgisini paylaştı. Ancak, otopsi sonuçları hakkında ayrıntı vermedi.

Bu arada 4 yaşındaki Dean’in katil zanlısı bakıcı Dave De Kock’un, Belçika Sint-Gillis-Waas’ta birlikte yaşadığı Hollandalı kız arkadaşı R.W.’nin evinde yapılan aramadan sonra tutuklandığı bildirildi.

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN