• Dolar Alış / Satış: 5.314 / 5.324
  • Euro Alış / Satış: 6.039 / 6.05
  • Bugün Görüntülenme: 1969
  • Dünkü Görüntülenme: 3145
  • Toplam Görüntülenme: 5687596

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümü Nedeniyele Oudenaarde Ensari Camii Anma Etkinliği Düzenledi.

4 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2577 defa okundu.
18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümü Nedeniyele Oudenaarde Ensari Camii  Anma Etkinliği Düzenledi.

Dünya harp tarihinde ayrı bir yeri olan Çanakkale Zaferinin 102. Yıldönümü, Oudenaarde Ensari Camii tarafından, Lange Boomgaardstraat 114. 9000 Gent adresindeki Groene Zaal’da, 5. Kez düzenlenen bir etkinlikle anıldı.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve şehitleri anma etkinliğine Federal milletvekili Veli Yüksel, Brüksel Diyanet İşleri Müşaviri Adil Şahin, Eyüb Sultan Cami Başkanı Metin Çakıcı, Ledeberg Cami Başkanı Hasan Çelik, Aalst Cami Başkanı Yüksel Özdemir ve Aalst Cami İmamı Mustafa Aksoy ile Gent Fatih Cami Baş Fahri İmamı Hakan Karadağ katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başalayan anma etkinliği, Oudenaarde Ensari Camii Başkanı Özcan Yıldırım’ın öncülüğünde hazırlanıp sahnelenen Çanakkale Zaferi konulu tiyatro oyunu büyük beğeni topladı.

Çanakkale savasında yaşananların konu edildiği tiyatro oyununda, salonu dolduran davetliler duygulu anlar yaşadılar ve göz yaşlarına hakim olamadılar. Gent Fatih Cami Baş Fahri İmamı Hakan Karadağ’da oyun içinde kısa bir rol alarak, hayatını kaybeden bir şehit asker için Kuran-ı Kerim okuyarak gecenin süprizini gerçekleştirdi ve salondakilerdem büyük alkış topladı.

Gecenin sonunda ise ayakta alkışlanan Oudenaarde Ensari Camii ‘ne bağlı gençler ve Oudenaarde Ensari Camii Başkanı Özcan Yıldırım, ayakta alkışlanarak tebrikleri kabul ettiler.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümü, topluca aile fotoğrafı çekimlerinin ardında sona erdi.
HABER VİDEO :

HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN