• Bugün Görüntülenme: 1965
  • Dünkü Görüntülenme: 3247
  • Toplam Görüntülenme: 10179208

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle Anvers Başkonsolosluğu anma etkinliği düzenledi.

16 Temmuz 2018
2 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4732 defa okundu. defa okundu.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle Anvers Başkonsolosluğu anma etkinliği düzenledi.

Anvers Başkonsolosu Metin Ergin’in Başkonsolosluk konut bahçesinde düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliği saat 16’da başladı. Başkonsolos Metin Ergin davetlileri, eşi Aycan Ergin hanımefendi ile birlikte karşıladı. Brüksel Başkonsolosu Dilşad Kırbaşlı Karaoğlu’ da anma etkinliğinde hazır bulundu.

Sunumunu Konsolos Ali Sevim’in yaptığı program, 15 temmuz FETÖ hain darbe girişiminde hayatını kaybedenler için saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı. Diyanet Vakfı Müşavir Vekili Ömer BEKTAŞ’ın Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Anvers Başkonsolosu Metin Ergin, törende yaptığı konuşmada:

” 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Günü’nde burada bizimle olduğunuz için teşekkür ederim. Tam iki yıl önce bugün, 15 temmuz 2016 gecesi,aziz vatanımız Cumhuriyet tarihinde eşi görülmemiş boyutta bir terör saldırısına uğradı. FETÖ terör örgütünün Silahlı Kuvvetlerimiz ile diğer kamu kurumlarımıza sızan mensupları, anayasal düzenimize ve Türk demokrasisine karşı kanlı bir darbe teşebbüsünde bulundular. Ancak Türk milleti, göğsünü siper ederek, bu hiyaneti bertaraf etti. Bu direnişte 251 vatandaşımız şahit oldu, 2.000′ den fazla vatandaşımız yaralandı. Bu melun vaka Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki en kanlı terör eylemini teşkil etmektedir.

15 Temmuz’un tarihimizde bilinen türden bir askeri kalkışma olmadığı harp uçakları Ankara ve İstanbul semalarında ilk görüldüğünde anlaşıldı. Teşebbüsün ardında kendisini “Kainat İmamı” olarak nitelendiren Fettullah Güllen’in müritlerinin bulunduğu kısa zamanda belli oldu. Örgüt ideolojisinin etkisinde gözleri kararmış hainler, Türk İstiklali ve Cumhuriyeti’ni savunmak için sokağa çıkan gerek sivil vatandaşlarımızı gerek kendilerine katılmayan silah arkadaşlarını kendilerine vatan savunması için emanet edilmiş silahlarla öldürmekta duraksamadılar. Fakat Türk halkının demokrasi ve Cumhuriyeti korumak için, hayatlarını feda etmek için hazır olduklarını hesap edemediler.” sözlerine yer verdi.

Türk istiklali ve cumhuriyetine yönelik tehdidin hala devam ettiğini söyleyen Ergin, Türk halkına gözünü kırpmadan silah sıkan FETÖ terör örgütünün yurtdışında mevcudiyetini sürdürdüğüne dikkati çekti.

15 Temmuz hain darbe gişiminde hayatını kaybeden 251 vatandaşımızın isimleri okunarak, davetlilere helva dağıtıldı. Etkinlik toplu resim çekimlerinin ardından sona erdi.

HABER VİDEO :

HABER FOTOĞRAFLARI

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN