• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 876
  • Dünkü Görüntülenme: 2362
  • Toplam Görüntülenme: 7130647

14. Emirdağ Gurbetçi Festivali Yarın Sona Eriyor

27 Temmuz 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
650 defa okundu.
14. Emirdağ Gurbetçi Festivali Yarın Sona Eriyor

Emirdağ Belediyesi tarafından geleneksel olarak 23 ile 28 Temmuz tarihleri arasında ilçe otogarında gerçekleştirilen 14. Emirdağ Gurbetçi Festivali yarın sona eriyor.

Festival boyunca her gece farklı sanatçıların sahne aldığı Emirdağ Gurbetçi Festivali’nin dördüncü gününde, Afyonkarahisar valisi Mustafa Tutulmaz ve çiçeği burnunda yeni Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Emirdağlıların ve gurbetçi vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştılar.

Gurbetçisi ile ünlü Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinde her yıl 6 gün olarak bu yıl 14’cüsü düzenlenen Gurbetçi Festivalini Belemtürk adına takip eden Haber Müdürümüz Bekir Sarı, dün akşamki İzlenimlerini paylaştı.

Vali Mustafa Tutulmaz, vatandaşlara hitaben yaptığı selamlama konuşmasında, Yurt dışında yaşayan gurbetçi Emirdağlılara seslenerek Türkiye ile bağlarını kopartmamalarını, aksi halde kendi kimliklerini ve kültürlerini kaybedebileceklerini hatırlatarak, gurbetçi vatandaşlara memleketleri Aftonkarahisar ve Emirdağ’a yatırım yapmaları çağrısında bulundu ve yatırım yapacak gurbetçilere gerekli desteğin verileceğini söyledi.

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu ise, yaptığı kısa hoş geldiniz konuşmasında , “Değerli hemşerilerim diye başladığı sözlerine, bugün Belediye Başkanlığı görevimin 112’ci günü. Bu süre içinde sizlere hizmet etmeye çalıştık. Allah nasip ederse sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz. Sayın valimizin dediği gibi bugün eğlenme günü, protokolu fazla araya sokmayalım ve sizlerle sanatçılarımızın arasına set çekmeyelim, hepinize iyi eğlenceler diliyorum” sözlerine yer verdi.

Emirdağ Gurbetçi Festivali’nde dün akşam sahne alan Vatan Tv’den tanıdığımız ünlü Bolu’lu sanatçı Ramazan Çelik ve Belçika’da çok sevilen gurbetçi sanatçı Ankaralı Fedail birbirinden güzel şarkılarıyla Festival alanını dolduran vatandaşları çoşturarak eğlenceyi doruklara taşıdılar.

14. Emirdağ Gurbetçi Festivali yarın akşam sona eriyor.

HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

Us. Mode Gent

DESİNG REKLAM AFİŞİ

ADEM BABA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN