• Bugün Görüntülenme: 1104
  • Dünkü Görüntülenme: 2954
  • Toplam Görüntülenme: 9887682

Gent’te Polis Şiddetine Maruz Kaldığını Söyleyen Türk Taksici Okan Duruer Yaşananları Anlattı

25 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1778 defa okundu. defa okundu.
Gent’te Polis Şiddetine Maruz Kaldığını Söyleyen Türk Taksici Okan Duruer Yaşananları Anlattı

Belçika’nın Gent şehrinde 23 Mart 2019 Cumartesi günü polis şiddetine maruz kaldığını iddia eden Türk Taksi şöförü Okan Duruer, yaşadığı olayı Belemtürk’e anlattı.

GENT – Belçika’nın Gent şehrinde 23 Mart 2019 Cumartesi günü polis şiddetine maruz kaldığını iddia eden Emirdağ Adayazı Köyu nüfusuna kayıtlı 20 mart 1991 doğumlu 28 yaşındaki Türk Taksi şöförü Okan Duruer, bir hafta iş göremez raporu aldığını anlatarak, sözlerine şöyle devam etti:

Olayın meydana geldiği sabah, aldığımız bir duyuma göre, Arnavut kökenli bir kaç kişi arasında bir kavga çıkmış ama kavganın muhatapları olayı fazla büyütmeden dağılmışlar. Hemen sonra da sabah saat 07:00 gibi polis ekipleri, Gent Vlasmarkt sokağındaki bizim resmi Taksi durağımızın karşısına geldiler. Arabadan inen polislerden bir tanesinin, sokağa atılan plastik bardakları tekmelemeye başladığını gördüm. Bu olay, o polisin ruh halinin bir göstergesiydi. Bende resmi taksi durağımızın karşısındaki Charlatan gece klübünden çıkacak olan müsterimi beklerken, kendi durağımızda yolu kapatmadan ama doğruyu söylemek gerekirse biraz usülsüz ve geçici şekilde müşterimi beklerken, sokakta yere atılan plastik bardakları tekmeleyen polis, yanıma gelerek yakışıksız, küçük düşürücü bir üslup kullanarak arabamı çekmemi istedi. Bende müşterimin gece klübünden çıkmak üzere olduğunu fakat böyle bir konuşmanın polise yakışmadığını söyleyince, Taksi şöförü olduğumu bildiği halde kimliğimi istedi. Daha kimliğimi vermeme fırsat kalmadan, bana müdahele etmesinin şaşkınlığını yaşarken, bana yumruk attı. Sonra beni kelepçeleyerek polis karakoluna götürdüler. Polis bürosunda ailemin bana ulaşamaması durumunda endişe ve kaygı duyabileceğini bu yüzden aileme haber verilmesini istememe rağmen bu isteğim kabul görmedi. Polis bürosunda 6 saat kaldıktan sonra serbest bırakıldım. Ben olayın başından beri suçsuz olduğuma inanıyorum. Polise göre ben suçlu isem, neden beni bıraktılar anlamış değilim.” sözlerine yer veren Okan Duruer, “Hem bizlerin hemde polislerin hitap şekli düzgün olursa, böyle tatsız olayların yaşanmayacağını düşünüyorum” direk sözlerini noktaladı.

Reklamlar

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN